Reklama

Zabudują działkę przy Okrąglaku?

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Katarzyna Michalak
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Katarzyna Michalak

Chce tego właściciel.

O sytuacji informuje Radio Poznań. Chodzi o teren na którym znajduje się parking i stoiska górali. Jak wskazano w ścisłym centrum miasta jest to jedyny prywatny teren jeszcze niezabudowany, co ogranicza obowiązujący od 2002 roku miejscowy plan. Ale przyszłość jest niepewna.

Jak powiedział dziennikarzom poznańskiej rozgłośni rzecznik prasowy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Łukasz Olędzki, w kwietniu na wniosek właściciela sąd uchylił część zapisów wcześniej obowiązującego planu zabudowy.

"Dotyczące na przykład kwestii realizacji garażu podziemnego, kwestii obsługi tego terenu komunikacyjnej, projektowania budynku w sytuacji, gdy on przylega do sąsiedniej działki, trzeba to uzgodnić z sąsiadem. Wszystko to, co wymagało takiego spójnego projektowania całego obszaru, w tym wyroku nieprawomocnym zostało uchylone" - tłumaczy.

Miasto złożyło w tej sprawie skargę kasacyjną. Wiele zależy od decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ale nawet jeśli wygra inwestor, przy wydawaniu pozwolenia, konieczna będzie zgoda miejskiego konserwatora zabytków.

"Miejscowy plan - w części niekwestionowanej przez właściciela nieruchomości - dopuszcza budynek mieszkaniowy lub usługowy do pięciu kondygnacji i stuprocentową zabudowę działki"- czytamy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro