Reklama

Od jutra zmiany na poznańskim odcinku A2. Tak pojedziemy przez najbliższe dwa miesiące!

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Autostrada Wielkopolska
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Autostrada Wielkopolska

24 czerwca zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w okolicy węzła Poznań Krzesiny na autostradowej obwodnicy Poznania.

Przypominamy. W poniedziałek drogowcy rozpoczną rozbudowę autostrady A2 o 3 pas ruchu na odcinku miedzy km 169 a 172 autostrady, tj. w okolicy węzła Poznań Krzesiny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak przekazuje Autostrada Wielkopolska, ruch pojazdów zostanie poprowadzony w następujący sposób:

- Kierowcy jadący w kierunku na Świecko ciągiem głównym autostrady (z kierunku Warszawy) będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu - pas wolny oraz pas szybki jezdni północnej. Zostaną wyłączone z ruchu dwa istniejące pasy ruchu, co spowoduje, że kierowcy wjeżdżający na autostradę od strony Poznania i Kórnika będą musieli zachować szczególną ostrożność na drodze zbiorczo-rozprowadzającej węzła oraz włączeniu w ciąg główny autostrady

- Kierowcy jadący w kierunku na Warszawę będą poruszać się pasem szybkim oraz pasem wolnym jezdni południowej. Wyłączone z ruchu zostaną pas awaryjny oraz jeden z dwóch pasów zjazdowych w kierunku węzła Poznań Krzesiny.

W obrębie prowadzonych prac będzie obowiązywało ograniczenie prędkości odpowiednio do 100, 80 oraz 60 km/h. Na tym odcinku (między kilometrem 169 a 171 autostrady A2) prace będą realizowane przez około dwa miesiące.

"Nadal obowiązuje zmiana organizacji ruchu pomiędzy Miejscami Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce oraz węzłem Poznań Wschód (176-180 km A2), wprowadzona 17 czerwca br. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że po rozwidleniu na wysokości MOPu Krzyżowniki przejazd lewym pasem ruchu uniemożliwia zjazd w kierunku Bydgoszczy"- przypomina Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej S.A.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro