Reklama
Reklama

Samoloty uziemione przez burzę. Czy wielkie lotnicze show odbedzie się w sobotę?

fot. Mikołaj Kam
fot. Mikołaj Kam

Są nowe informacje.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl, w piątek pierwszy raz w historii wydarzenia, musiało ono zostać odwołane ze względu na niebezpieczną pogodę. Duża część widowiska się odbyła, nie było mocno wyczekiwanych przez publiczność wieczornych pokazów. "Jako organizatorzy zabezpieczyliśmy scenę, nagłośnienie i wyjście widzów z lotniska. Udało nam się zmienić harmonogram lotów w taki sposób, aby zdążyły się zaprezentować statki powietrzne mniej wrażliwe na warunki atmosferyczne. W sumie odbyła się większość zaplanowanych na dziś pokazów" - informowali organizatorzy.

Prace na miejscu prowadzone były przez całą noc, by można było zrealizować plan na sobotę. Od rana płyną dobre informacje, choć jak wiadomo wszystko zależy od warunków atmosferycznych.

"Całą noc ciężko pracowaliśmy całym zespołem, aby dzisiejsze pokazy mogły się odbyć. Do niemal 2:00 w nocy pomagaliśmy kierowcom wyjechać z parkingu P1. Z powodu zalania parkingu P1 zdecydowaliśmy się o przekierowaniu ruchu z parkingu P1 na P2. Prosimy kierować się na parking P2" - informują przedstawiciele Antidotum Airshow Leszno w mediach społecznościowych.

"Pogoda nam sprzyja. Po porannych burzach, świeci słońce i wieje wiatr. Pomimo cały czas podmokłego terenu, lotnisko szybko się osusza. Bramy otwieramy o 12:00 zgodnie z planem. Pokazy rozpoczną się ok. 15:00. Z uwagi na podmokły grunt, opracowujemy dwa warianty pokazów dynamicznych, w zależności czy cięższe statki powietrzne będą w stanie operować z naszego lotniska" - dodano.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro