Reklama

Niezwykłe efekty i ponad 300 aktorów. To nocne widowisko pod Poznaniem zawsze przyciąga tłumy. W piątek premiera!

fot. Materiały organizatora
fot. Materiały organizatora

To największe w Polsce nocne widowisko o historii Polski "Orzeł i Krzyż".

Plenerowy, 90-minutowy spektakl prezentuje historię Polski w spektakularny i atrakcyjny sposób. Widowisko to połączenie gry świateł, efektów pirotechnicznych, wizualnych i muzyki, które prowadzą widzów przez ponad 1000 lat dziejów Polski. Od miesięcy trwają przygotowania. Premiera widowiska "Orzeł i Krzyż" odbędzie się w piątek 21 czerwca w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Już za kilkadziesiąt godzin ponad 350 aktorów - amatorów ponownie wcieli się w 1500 postaci, by w ekscytujący sposób przedstawić najciekawsze sceny z historii naszego narodu. Chrzest Polski, zwycięstwo pod Grunwaldem, szarże husarskie pod Wiedniem, Bitwa Warszawska 1920 czy powstanie Solidarności, to tylko część motywów, które znajdują się w scenariuszu widowiska. Nie zabrakło też nawiązań do najbardziej znanych legend, a także scen pokazujących codzienne życie Polaków na przestrzeni wieków" - informuje Michał Motyl, koordynator ds. marketingu widowiska.

"W tym roku widowisko zostanie wystawione aż 10 razy. Premiera zaplanowana jest na 21 czerwca, ale widzowie będą mogli zobaczyć spektakl w każdy kolejny piątek i sobotę, aż do 20 lipca. Bilety na pierwsze dwa weekendy są niemal wyprzedane, a każdego dnia ubywa wejściówek na kolejne spektakle. Widowisko każdego wieczoru rozpoczyna się o 21:30" - dodaje.

Koleje Wielkopolskie przygotowały specjalną ofertę dla wszystkich, którzy chcą dojechać do Parku Dzieje pociągiem. "Z biletem na widowisko, na trasie Poznań - Gołańcz/Wągrowiec, można skorzystać z biletu w promocyjnej cenie 5 zł. Promocja obejmuje połączenia po godz. 17 z Poznania oraz powrót pociągiem "Orzeł", odjeżdżającym ze stacji "Zielone Wzgórza" pół godziny po widowisku (godz. 23.55)" - przekazano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro