Reklama

To nie koniec niebezpiecznej pogody. Są kolejne ostrzeżenia!

fot. Michał
fot. Michał

Środa przynosi nie tylko burze, ale też upał.

Do godziny 6.00 w Poznaniu i na przeważającym obszarze Wielkopolski obowiązywało ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, które przynajmniej w przypadku Poznania się sprawdziło - burza w nocy przeszła nad miastem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Obecnie Poznań jest już w strefie poza ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ale w części województwa wydano nowe ostrzeżenia. I tak na południu, w powiatach kępińskim i ostrzeszowskim, od 12.00 do 19.00 może być upalnie (do 33 stopni). Dla tych powiatów wydano też ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad - czytamy.

Dla powiatów ostrowskiego, kaliskiego, tureckiego, Kalisza, pleszewskiego, jarocińskiego, krotoszyńskiego, gostyńskiego, rawickiego także wydano ostrzeżenie przed burzami, ale pierwszego stopnia. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad - informuje IMGW. Ostrzeżenie w tym przypadku obowiązuje od 13.00 do 22.00 w środę.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro