Reklama

7. Edycja Posnania Bike Parade!

Już w najbliższą sobotę, wystartuje najbardziej kolorowa parada rowerowa. To doskonała okazja, aby spędzić aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi.

Posnania Bike Parade to święto wszystkich entuzjastów dwóch kółek - bez względu na wiek.
Przed nami już 7. edycja tego wydarzenia. Dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje - znakowanie pojazdów, ściankę do zdjęć i konkursy z wartościowymi nagrodami. Na najmłodszych czekają dmuchańce, zawody rowerkowe, malowanie buziek, ozdabianie rowerów i wata cukrowa. - mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii. Trasa tegorocznej parady wiedzie wokół Jeziora Maltańskiego. Do pokonania będzie ok. 7 km. Serdecznie zapraszamy do udziału - dodaje Agnieszka Juszkis.

Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się przez formularz na stronie posnania.eu. Pierwszych 500 osób otrzyma pakiety startowe.

Plan wydarzenia

10:00-13:00 Wielkie Zawody Rowerkowe / aleja od Ronda Rataje
11:00-13:00 Atrakcje przed Bike Parade / plac od ul. Kórnickiej
13:00 Start przejazdu 7. Posnania Bike Parade / plac od ul. Kórnickiej
14:30 Zakończenie przejazdu Bike Parade / plac od ul. Kórnickiej
14:30-16:45 Atrakcji ciąg dalszy / plac od ul. Kórnickiej
17:00 Zakończenie imprezy

Zawody rowerkowe dla dzieci
Posnania we współpracy z Głosem Wielkopolskim zaprasza dzieci w wieku 3-11 lat do udziału w bezpłatnych zawodach rowerowych. Zapisy dokonywane są online poprzez formularz na stronie internetowej Głosu Wielkopolskiego. Zawody przewidziane są dla 300 dzieci, decyduje kolejność zgłoszeń. Najmłodsi startują w podziale na grupy wiekowe, na własnych rowerach, z obowiązkowym kaskiem.

Plan wydarzenia - Zawody rowerkowe
10:00 start wydawania pakietów / Biuro Zawodów w Posnanii przy wejściu od Alei Komedy
11:00 start zawodów - zaczynamy od najstarszej grupy wiekowej:
• Uczestnicy w wieku od 7 do 11 lat (roczniki od 2013 do 2017) - tor 80 m
• Uczestnicy w wieku od 5 do 6 lat (roczniki 2019 i 2018) - tor 60 m
• Uczestnicy w wieku od 3 do 4 lat (roczniki 2021 i 2020) - tor 40 m

Kto jedzie z nami?
Posnania Bike Parade to cykliczne rowerowe święto. W tym roku do wydarzenia dołączają: Poznań Rowerową Stolicą Polski i Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Poznań Rowerową Stolicą Polski to akcja miłośników dwóch kółek, którzy za pośrednictwem aplikacji zdobywają kilometry dla naszego miasta w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Z kolei sportowcy z AWF przeprowadzą krótką rozgrzewkę dla uczestników parady. Patronami medialnymi są Radio ESKA, Głos Wielkopolski i Nasze Miasto Poznań, które będą relacjonowały przebieg wydarzenia.

Szczegóły na posnania.eu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro