Reklama

Poznań wyda w tym roku 15 mln złotych na lekcje religii w szkołach. Każdego roku spada liczba uczniów w nich uczestniczących

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Myriams-Fotos / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Myriams-Fotos / pixabay.com

Choć godzin religii jest w szkołach mniej, przez podwyżkę dla nauczycieli koszty są wyższe.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, rok 2024 to wydatek rzędu 15 mln złotych na lekcje religii w poznańskich szkołach. Tymczasem zaledwie 40% uczniów uczęszcza na te zajęcia.

Miasto stara się reagować na sytuację, dlatego w części szkół ponadpodstawowych zredukowano lekcje religii z dwóch tygodniowo do jednej tygodniowo, ale mimo to koszty rosną. W ubiegłym roku na lekcje religii Poznań wydał około 13 mln złotych przy prawie 250 etatach dla nauczycieli tego przedmiotu. W tym roku etatów jest niespełna 230, ale koszty wzrosły do prawie 15 mln złotych ze względu na podwyżkę dla nauczycieli.

Radny Bartłomiej Ignaszewski z Nowoczesnej w rozmowie z GW przyznał, że najwyższy czas zacząć poważną dyskusję na temat lekcji religii odbywających się w szkołach. Jego zdaniem 15 mln złotych można wydać na inne cele - chociażby dodatki dla nauczycieli pracujących z niepełnosprawnymi osobami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro