Reklama

19-latka w Poznaniu zmarła po przedawkowaniu fentanylu

fot. Policja
fot. Policja

Policja ciągle zajmuje się tą sprawą.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy na epoznan.pl o śmierci dwóch osób w Poznaniu i pod Poznaniem. Były to 16-latka i 19-latka, które miały umrzeć po przedawkowaniu opioidów. - Z opinii toksykologicznych wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie oddechu i krążenia wskutek przyjęcia toksycznych dawek substancji syntetycznych, określanych mianem opioidów - mówił pod koniec lutego Radiu Poznań Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Teraz Głos Wielkopolski podaje, że w przypadku śmierci 19-latki do zgonu doszło po przedawkowaniu fentanylu, o którym ostatnio głośno jest w naszym mieście. Jak informuje dziennik, policjanci cały czas badają skąd poznanianka miała środek. Równocześnie policjanci uspokajają, że w regionie nie odnotowano innych zgonów spowodowanych przedawkowaniem fentanylu. Sprawą zajmuje się też prokuratura.

W tym tygodniu opisywaliśmy na epoznan.pl niepokojące nagranie z poznańskiej ulicy, na którym widać dwóch mężczyzn zachowujących się jak zombie, co mogłoby wskazywać, że zażyli fentanyl. O tym, jak bardzo niebezpieczna jest to substancja, można przeczytać TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro