Reklama

Odkryj magię pięknego uśmiechu i sekret komfortowego leczenia zębów w Medicadent!

lek. dent. Jacek Lorych
lek. dent. Jacek Lorych

Dentofobia, czyli silny lęk przed stomatologiem, jest częstym problemem, który uniemożliwia wielu osobom odbycie wizyty w gabinecie stomatologicznym. Strach przed bólem czy samym leczeniem zębów, często powoduje, że pacjenci odkładają wizyty na później, co prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia jamy ustnej. Dentofobia bywa tak silna, że nawet dorośli mężczyźni mdleją w fotelach stomatologicznych, a dzieci zanoszą się płaczem przed wejściem do gabinetu. Medicadent Stomatologia w Poznaniu oferuje innowacyjne rozwiązania, które pomagają pacjentom przezwyciężyć te obawy. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest leczenie stomatologiczne w narkozie, czyli znieczuleniu ogólnym.

Znieczulenie ogólne (narkoza) to metoda anestezjologiczna, która polega na wprowadzeniu pacjenta w stan kontrolowanej utraty świadomości, dzięki czemu jest on nieświadomy i nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Leczenie jest przeprowadzane pod nadzorem doświadczonego lekarza dentysty, anestezjologa, pielęgniarki anestezjologicznej i asystentki stomatologicznej w prywatnym szpitalu w Poznaniu, co jest gwarancją bezpieczeństwa.

Zalety leczenia w znieczuleniu ogólnym - opinie specjalistów

"Jedną z głównych zalet leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym, jest kompleksowość. Umożliwia wykonanie wielu procedur stomatologicznych (usunięcie zębów, w tym również ósemek, wszczepienie implantów, leczenie próchnicy) podczas jednej sesji, co jest niezwykle wygodne i oszczędza czas pacjenta. Dzięki znieczuleniu pacjent nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu podczas zabiegu, a wprowadzenie w stan głębokiego snu całkowicie eliminuje stres i lęk" - mówi lek. stom. Jacek Lorych z Medicadent Stomatologia, który leczy swoich pacjentów w znieczuleniu ogólnym.

"Na wizytach kontrolnych już w gabinecie, słyszę i widzę zadowolenie pacjentów z przebiegu i efektów leczenia w narkozie. Często żałują, że tę decyzję podjęli tak późno" - dodaje.

Leczenie zębów w narkozie również dla dzieci

Leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym jest dostępne również dla najmłodszych pacjentów. W siostrzanym specjalistycznym gabinecie dla dzieci Żyrafa Zębala (www.zyrafazebala.pl) na dzieci w każdym wieku czeka zespół doświadczonych lekarzy pedodontów.

Jak mówi dr n. med. Katarzyna Zaborowicz, specjalista stomatologii dziecięcej, z gabinetów Żyrafa Zębala, dentofobia to powszechny problem, który obserwujemy od lat u naszych pacjentów. Obecnie mierzymy się z epidemią próchnicy wśród dzieci i dorosłych. Jak pokazują najnowsze badania Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, ponad 80% przedszkolaków boryka się z chorobą próchnicową zębów.

Moda na bonding czyli szybki sposób na piękny uśmiech

Bonding cieszy się obecnie ogromną popularnością. Nie bez powodu - już podczas jednej wizyty i w stosunkowo niskiej cenie, możemy zyskać piękne zęby. Na czym polega bonding? Jest metodą mikroinwazyjnej, estetycznej odbudowy zębów, przy wykorzystaniu wysokoestetycznych żywic kompozytowych. Wśród kompleksowej oferty leczenia stomatologicznego, Medicadent proponuje również to rozwiązanie. A jakie są zalety bondingu? Lek. dent. Weronika Śmiech: "Niezaprzeczalnie szybkość - zabieg bondingu wykonujemy w trakcie jednej wizyty, a efekty są widoczne natychmiast, oraz naturalny efekt: materiał kompozytowy używany do bondingu jest dopasowany kolorystycznie do naturalnych zębów, co zapewnia estetyczny i naturalny wygląd. Procedura jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia."

Umów się na konsultację

Dowiedz się więcej o dostępnych metodach leczenia, skontaktuj się z gabinetem, aby umówić wizytę u specjalisty. Przyjdź i sprawdź - Medicadent Poznań, ul. Piątkowska 110a, tel. 61 840 61 08 , Medicadent Luboń, ul. Żabikowska 45/7, tel. 61 677 06 49, Medicadent Wolsztyn, ul. Strzelecka 8a, tel. 68 415 69 35 (www.medicadent.com.pl).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
20℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro