Reklama

Jest reakcja miasta na gigantyczny korek spowodowany remontem. Będą zmiany

fot. Maciej
fot. Maciej

W czwartek, zgodnie z zapowiedziami, ruszył remont chodnika w rejonie skrzyżowania ulic Radojewo i Jaśkowiaka, który całkowicie sparaliżował okolicę.

Od rana pisaliśmy na epoznan.pl o fatalnej sytuacji na ulicy Radojewo. Kierowcy jadący w stronę Poznania stali już na moście nad Wartą przed Biedruskiem. W tej sprawie dostaliśmy wiele wiadomości od Czytelników. - Proszę o interwencję w sprawie dojazdu do Poznania od strony Murowanej Gośliny. Dziś z Promnic do Poznania jechałam 3,5h stojąc w korkach. Jak to jest możliwe, że 3 drogi dojazdowe do Poznania są remontowane i idzie przez nie wahadło!? W Obornikach remontują most, przez co kierowcy jadący w kierunku Murowanej Gośliny do Poznania wybierają drogę przez Owińska, gdzie jest wahadło, a następnie również w Czerwonaku. Jeśli wybiorą alternatywę przez Biedrusko, czeka ich budowa ronda, a na Jaśkowiaka zamknięte ulice i kolejne wahadło. Drogi straciły całkowicie swoją przepustowość, a dojazd do Poznania staje się niemożliwy. [...] Chory kraj, chore miasto, takie inwestycje powinny być wykonywane w wakacje, gdzie ruch jest mniejszy lub w godzinach wieczornych - pisze Kasia.

Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich przyznaje, że wykonawca przygląda się sytuacji w tym miejscu. - Na skrzyżowaniu ul. Radojewo i Franciszka Jaśkowiaka rozpoczynają się prace polegające na budowie chodnika, platformy przystankowej i oświetlenia drogowego. Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu od rana w czwartek wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Po obserwacji sytuacji na miejscu, podjęto bezzwłocznie działania, których celem było upłynnienie ruchu. Po analizie sytuacji, zapadła także decyzja o likwidacji wahadła na rzecz zawężenia jezdni, co upłynniło ruch - tłumaczy.

Nie oznacza to jednak, że utrudnień nie będzie wcale. - Zmiany w organizacji ruchu na czas robót budowlanych są konieczne, gdy mamy do czynienia z inwestycjami drogowymi, w tym przypadku budową chodnika. Wykonawca będzie dostosowywał zakres prac tak, by utrudnienia były możliwe najmniej dotkliwe. Najważniejsze prace zostaną zrealizowane w czasie wakacyjnym, gdy ruch jest mniejszy - dodaje i zapewnia, że projekt organizacji ruchu był opiniowany przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro