Reklama

Rusza pierwszy etap budowy układu komunikacyjnego na północy Poznania. Zmiany nie tylko dla kierowców!

fot. PIM
fot. PIM

Autobusy nie zatrzymają się na swoich dotychczasowych przystankach.

To inwestycja, która ma poprawić komfort pieszych i pasażerów autobusów na północy Poznania. Prace zaczynają się już w czwartek. W okolicy skrzyżowania ul. Franciszka Jaśkowiaka i Radojewo obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. O szczegółach pisaliśmy tutaj. W III kwartale bieżącego roku planowane jest zakończenie robót budowlanych a w IV kwartale zakończenie zadania inwestycyjnego tego etapu prac. W kolejnych etapach planowana jest rozbudowa skrzyżowania ul. Lubczykowej i ul. Naramowickiej oraz rozbudowa skrzyżowania ul. Jaśkowiaka z ul. Radojewo - rondo.

Tymczasem ZTM zapowiada, że z utrudnieniami muszą się liczyć również pasażerowie komunikacji zbiorowej. Chodzi o linie nr 167, 188, 198, 214, 348 i 911.

Z powodu budowy chodnika na ul. Jaśkowiaka, zmieniona została lokalizacja przystanków "Rdestowa":
· przystanek "Rdestowa 1" został przesunięty bliżej ulicy Arnikowej,
· przystanek "Rdestowa 2"został przesunięty bliżej ulicy Wiesiołkowej,
· przystanek "Rdestowa 3" został podzielony na dwa przystanki: oba znajdują się na ul. Radojewo przed skrzyżowaniem z ul. Jaśkowiaka - jeden w kierunku centrum Poznania, a drugi w kierunku pętli Radojewo.

W trakcie trwania remontu w obrębie skrzyżowania ulic Radojewo i Jaśkowiaka obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro