Reklama
Reklama

Nowy układ komunikacyjny na północy Poznania. Zmieniono termin rozpoczęcia prac i utrudnień!

fot. PIM
fot. PIM

W rejonie ul. Radojewo.

To inwestycja, która ma poprawić komfort pieszych i pasażerów autobusów na północy Poznania. Wkrótce rozpocznie się tu pierwszy etap budowy układu komunikacyjnego. Prace miały ruszyć w środę 12 czerwca. Jak informuje PIM termin został zmieniony. "Planowany termin zmiany w organizacji ruchu ulegnie przesunięciu o jeden dzień. Zmiany będą obowiązywać od 13 czerwca (czwartek)" - przekazano.

Przypominamy. "Planowana zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na odcinkach ul. Radojewo i Jaśkowiaka (w rejonie skrzyżowania). Regulowany on będzie tymczasową sygnalizacją świetlną. Umożliwi to realizację prac na miejscowych zawężeniach jezdni" - informują przedstawiciele PIM.

"Na przylegającym fragmencie ul. Wiesiołkowej będzie można przejechać jednokierunkowo od ul. Jaśkowiaka do ul. Rdestowej. Na odcinkach ul. Jaśkowiaka i Radojewo obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km na godz. Ponadto zmieni się również lokalizacja przystanków autobusowych, które zostaną odsunięte od skrzyżowania. Należy zachować ostrożność i zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie" - dodają.

Jak przekazano, w ramach inwestycji wybudowany zostanie przystanek autobusowy na ul. Jaśkowiaka, do którego prowadził będzie nowy chodnik. Zaprojektowano również przejście dla pieszych. To nie wszystko. "Wzdłuż ul. Radojewo planuje się wykonanie chodnika nawiązującego do tego, który już istnieje na tej ulicy. Powstanie również oświetlenie. W zakres prac wchodzi także wykonanie utwardzonego pobocza z kruszywa łączącego przystanek z drogą wewnętrzną i odtworzenie nawierzchni jezdni po wybudowaniu chodnika na ul. Jaśkowiaka" - dodano.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro