Reklama

Trzymając w ręku nóż syn próbował zmusić matkę do podpisania dokumentów

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. B. Szczepaniak
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. B. Szczepaniak

34-latek trafił do aresztu.

W ubiegły czwartek policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Wągrowcu, gdzie skonfliktowany z matką syn stwarzał dla niej zagrożenie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

"Ze zgłoszenia wynikało, że konflikt urósł do tego stopnia, że mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż. Podłożem tego miała być chęć zmuszenia matki do podpisania korzystnych dla niego dokumentów. Interweniujący policjanci obezwładnili 34-latka, zatrzymali i doprowadzili do wągrowieckiej jednostki Policji, gdzie został osadzony w celi PDOZ" - relacjonuje asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

"Śledczy którzy przyjęli zawiadomienie w sprawie zachowania syna, w trakcie badania sprawy ustalili również, że to zachowanie miało nie być incydentalne. Kobieta żyła w strachu, bowiem zatrzymany już wcześniej w tym roku miał grozić matce, że rozszczelni instalację gazową i wysadzi ją wraz z jej domem" - dodaje.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jest znany policjantom. Wcześniej kilkanaście miesięcy spędził w więzieniu. W związku z tym sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztowania. 34-latkowi grozi do 3 lat wiezienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro