Reklama
Reklama

Kradli pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Grozi im 5 lat więzienia

fot. Policja
fot. Policja

Kradzieży dokonywali na poznańskim Grunwaldzie.

Do zatrzymania dwóch poznaniaków podejrzewanych o dokonanie kradzieży co najmniej jedenastu pokryw studzienek kanalizacyjnych doszło w połowie maja. Wartość skradzionych elementów oszacowano na prawie 10 tysięcy złotych. Policjanci szybko ustalili, że mężczyźni kradli żeliwne pokrywy na Grunwaldzie w okresie od marca do maja.

- Pierwszy ze sprawców, 78-latek znany dobrze poznańskim policjantom ze wcześniejszych występków przeciwko prawu, wpadł na gorącym uczynku kradzieży studzienek 15 maja. Skradzione pokrywy chował w bagażniku swojego samochodu, którym przyjechał na miejsce przestępstwa. Został zatrzymany, a mundurowi odzyskali mienie - wyjaśnia Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Policjanci szybko wytypowali drugiego z mężczyzn. Jak się okazało, panowie działali razem. 48-latka także zatrzymano. - Złodziejom zależało jedynie na szybkim zysku, nie zważając na to, że swoim zachowaniem mogli pozbawić kogoś życia bądź zdrowia, jeśli doszłoby do nieszczęśliwego wypadku. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili przestępczemu duetowi łącznie po cztery zarzuty kradzieży. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro