Reklama

Martwe szczury w stawie na terenie poznańskiego parku

fot. Paulina
fot. Paulina

Nie jest to pierwszy raz.

- Na spacerze po parku Sołackim zobaczyłam dwa martwe szczury w wodzie. Czy wiadomo co można z tym zrobić, czy powinno się gdzieś ten fakt zgłosić? - dopytuje nasza Czytelniczka, Paulina.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Nie jest to pierwszy raz, gdy w tym parku zauważono martwe szczury w stawach. O podobnym przypadku pisaliśmy przed rokiem. Wówczas w stawach zaobserwowano też śnięte ryby. Miasto wyjaśniało, że to przyducha.

Jak ustaliliśmy, zarówno Urząd Miasta, jak i Zarząd Zieleni Miejskiej, nie dostały informacji o martwych szczurach w parku. - Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania nie otrzymał wcześniej żadnej informacji dotyczącej martwych szczurów w stawach na terenie parku Sołackiego w Poznaniu. Obecnie pracownicy Wydziału prowadzą wizję na miejscu zdarzenia, po której zostaną podjęte odpowiednie kroki w tej sprawie - wyjaśnia Monika Preuss z Oddziału Zadań Przyrodniczych i Gospodarki Wodnej Wydziału Klimatu i Środowiska UMP.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro