Reklama

Głośno na pl Wolności. "Polskojęzyczny rząd i prokuratura plują na polski mundur"

fot. LP
fot. LP

Zorganizowano akcję "Murem za Polskim Mundurem".

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 19:00. "Kiedy polskie służby mundurowe strzegą integralności terytorialnej Państwa Polskiego, polskojęzyczny rząd i prokuratura plują na polski mundur i prześladują polskich żołnierzy i funkcjonariuszy za używanie broni palnej zgodnie z jej przeznaczeniem. W wyniku tych działań, sabotujących naszą obronność, na służbie poległ 21-letni Mateusz Sitek" - informowali organizatorzy.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Spotkali się na placu Wolności, by oddać hołd "bohaterowi, który oddał za nas życie oraz wyrazić wsparcie dla służb mundurowych".

"Chcemy okazać nasz smutek, wykrzyczeć naszą wściekłość, domagać się ukarania osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację i żądać wprowadzenia natychmiastowych procedur, umożliwiających polskim służbom skuteczną obronę granicy i samych siebie" - dodali.

Organizatorem wydarzenia jest Młodzież Wszechpolska Poznań i Konwent Lechia Korporacja Studentów Uczelni Poznańskich.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro