Reklama
Reklama

Kolejna inwestycja szykuje się na północy Poznania. "Wybraliśmy wykonawcę"

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Ma być bezpieczniej i estetyczniej.

Jak podkreśla ZDM, inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa, funkcjonalności i estetyki okolic przejazdu kolejowego na ul. Morasko. Ponadto zaniedbany plac u zbiegu ulic Mateckiego i bł. Marka z Aviano ma zmienić się w przyjazne miejsce dla mieszkańców, stanowiące zielone zwieńczenie alei biegnącej przez osiedle Marysieńki.

"Wybraliśmy wykonawcę" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. "W ramach zadania zostaną wybudowane dwa odcinki chodnika wzdłuż ulicy Morasko: jeden prowadzący od ul. bł. Marka z Aviano w kierunku przejazdu kolejowego oraz drugi, za torami kolejowymi, na odcinku około 70 metrów. Na końcu chodnika, przez ulicę Morasko, wyznaczone będzie nowe, doświetlone przejście dla pieszych. W pobliżu zostaną zamontowane maty fakturowe ułatwiające poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku" - zapowiada.

Na skwerze pojawi się nowa zieleń i mała architektura. Posadzonych zostanie 6 lip oraz krzewy, w tym ognik szkarłatny i buddleja Dawida.

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 50 dni na wykonanie prac budowlanych, a nowe nasadzenia pojawią się jesienią.

"Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 460 tysięcy złotych. Z tej kwoty 250 tys. zł zostało zabezpieczone dzięki poprawce radnych Marii Lisieckiej-Pawełczak, Małgorzaty Woźniak oraz Grzegorza Ganowicza. Dodatkowo, 50 tys. zł przeznaczyła Rada Osiedla Morasko - Radojewo, a 34 tys. zł przekazała Rada Osiedla Piątkowo Północ z pieniędzy, które mają do swojej dyspozycji"- przekazuje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro