Reklama
Reklama

W regionie powstaje największy park logistyczny w Polsce. Właśnie kończą przebudowywać drogi w okolicy na koszt inwestora

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Chodzi o Industrial Park Poland pod Koninem.

Inwestycja jest prowadzona w gminie Stare Miasto. Prace związane z budową i przebudową dróg w rejonie inwestycji zaczęły się przed rokiem i mają potrwać do końca sierpnia. - Obejmowały rozbudowę drogi gminnej - ulicy Kasztelańskiej - na odcinku około 500 metrów, budowę nowego odcinka drogi gminnej o długości około 950 metrów oraz przebudowę drogi krajowej nr 72 na odcinku około 800 metrów wraz z dwoma rondami. Wartość inwestycji, w całości finansowanej przez Hillwood Polska, to ponad 20 mln złotych - podaje inwestor.

Z nowych dróg korzystać będą nie tylko przyszli najemcy parku przemysłowo-logistycznego, ale też mieszkańcy okolicy. - Realizacja projektu rozbudowy i modernizacji dróg dojazdowych w Gminie Stare Miasto to nie tylko zapewnienie wydajnego, szybkiego i bezpiecznego dojazdu dla użytkowników planowanego parku przemysłowo-logistycznego Industrial Park Poland by Hillwood, ale również wymierna korzyść dla okolicznych mieszkańców. Wraz z zakończeniem inwestycji mogą korzystać z komfortowego układu drogowego usprawniającego codzienne przejazdy. Zdając sobie sprawę z potencjału gospodarczego i inwestycyjnego tego miejsca, cieszymy się, że po wielu latach przygotowań realizacja układu drogowego dobiega końca - mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska. - Warto podkreślić, że w ramach tej inwestycji zostaną wybudowane nowe przystanki autobusowe z zatokami, ciągi piesze i ścieżki rowerowe. Powstaną również bezpieczne zjazdy do przyległych nieruchomości. Wszystkie odcinki dróg będą wyposażone w oświetlenie uliczne wraz z doświetleniem przejść dla pieszych. Infrastruktura będzie dostępna dla mieszkańców już od nowego roku szkolnego - wyjaśnia Dariusz Puchała, Wójt Gminy Stare Miasto.

Industrial Park Poland będzie największym centrum logistyczno-produkcyjnym w Polsce o powierzchni ponad 600 tysięcy metrów kwadratowych. Powstaje na 137-hektarowej działce. U zbiegu autostrady A2 oraz drogi krajowej nr 72.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro