Reklama
Reklama

Mieszkańcy skarżyli się na hałas generowany przez motocykle, 5 na 6 skontrolowanych z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym

fot. Policja
fot. Policja

Informację o tym, że po drogach poruszają się zbyt głośne pojazdy, przekazano policji za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Gostynia zajęli się zgłoszeniami i we wskazanej lokalizacji pojawili się z sonometrem - urządzeniem do pomiaru natężenia dźwięku. - Funkcjonariusze skontrolowali 6 jednośladów, tylko jeden z nich spełniał normy hałasu. Z ruchu zostało wyeliminowanych 5 jednośladów - jeden motocykl (z silnikiem do 125 cm3) i cztery motorowery, których emisja hałasu przekraczała aż 100 dB - podają funkcjonariusze.

- Funkcjonariusze zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych. Jednoślady będą musiały przejść ponowne badania techniczne. Zostaną dopuszczone do ruchu dopiero, gdy spełnią wymogi dotyczące poziomu emitowanego hałasu - dodają.

Jak podkreśla policja, w przypadku motocykli maksymalny emitowany hałas może wynosić do 94 dB dla jednośladów z silnikami do 125 cm3 oraz do 96 dB dla modeli z silnikami o większej pojemności.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro