Reklama

Są nowe fakty w sprawie dziewczyn, które brutalnie pobiły nastolatkę na ul. Półwiejskiej. Obie zostaną zatrzymane na co najmniej 3 miesiące

fot. Poznan_moment
fot. Poznan_moment

Wracamy do sprawy pobicia, do którego doszło w środę, w godzinach popołudniowych.

W piątek Sędzia Sądu Okręgowego Joanna Ciesielska-Borowiec poinformowała redakcję epoznan.pl, że sprawy dotyczące nastolatek, które pobiły dziewczynę na ul. Półwiejskiej toczą się w dwóch różnych sądach ze względu na fakt, że obie mieszkają w innych miejscach. Jedna sprawa dotycząca starszej dziewczyny (17l.) toczy się w Sądzie Poznań Grunwald-Jeżyce - Sąd postanowił umieścić nastolatkę w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na okres trzech miesięcy. Zatrzymanie nastąpiło 6 czerwca. Co do drugiej nastolatki (15l.), było już wcześniej wszczęte inne postępowanie. Sąd Nowe Miasto Wilda wydał analogiczne postanowienie, czyli również zatrzymanie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Do zatrzymania drugiej dziewczyny doszło dzisiaj. Obecnie przebywa w policyjnej izbie dziecka - poinformowała Sędzia Joanna Ciesielska-Borowiec.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Redakcja epoznan.pl informowała na łamach w czwartek rano o nastolatkach, które pobiły dziewczynę. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak dwie dziewczyny brutalnie biją nastolatkę. Zajście zrelacjonowała również Czytelniczka epoznan.pl, która była świadkiem zdarzenia. Opowiadała, że dwie dziewczyny kazały nastolatce klękać i przepraszać za to, że obraziła chłopaka jednej z nich. Nastolatka przeprosiła, ale mimo to jedna z dziewczyn zadała jej cios kolanem prosto w nos. Druga z dziewczyn kopała nastolatkę i biła ją po twarzy. Według Czytelniczki epoznan.pl nikt nie stanął w obronie poszkodowanej, wszyscy byli zajęci nagrywaniem filmu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro