Reklama
Reklama

Uczniowie jednej z poznańskich szkół zyskali dwa boiska. "Udało nam się zrealizować ten projekt na 120 procent"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich ucieszyła uczniów.

Mogą już korzystać z dwóch profesjonalnie wyposażonych boisk - wielofunkcyjnego, m.in. do piłki nożnej oraz drugiego - do koszykówki.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia na 4-miesięczne płatne staże. Aplikuj do 16 czerwca!
REKLAMA

"Dzieci zyskały dwa boiska w jednym. Udało nam się zrealizować ten projekt na 120 procent" - mówi Katarzyna Sołtysiak, dyrektorka szkoły. "Nasi uczniowie bardzo na ten moment czekali. Pierwszemu wejściu na boisko towarzyszyły okrzyki radości. Dzieci biegały, robiły zdjęcia, nagrywały filmiki dla rodziców. Nie spodziewałam się, że sprawi im to aż taką frajdę" - przyznała dyrektorka.

Boiska ze sztuczną -poliuretanową nawierzchnią są oddzielone wysokim ogrodzeniem. W ich sąsiedztwie stanęła mała architektura. Po rozegranym meczu dzieci i młodzież mogą wypocząć na nowych ławkach.

Jak przekazano, inwestycja została sfinansowana w całości z miejskiego budżetu. Kosztowała około pół miliona złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro