Reklama

Awaria samolotu na Ławicy. Dwa razy próbował poderwać się do lotu. Pasażerowie dostali vouchery na jedzenie

fot. Pasażer z Ławicy.
fot. Pasażer z Ławicy.

Chodzi o samolot pasażerski Wizz Air.

Miał planowo lecieć w poniedziałek z Poznania do Luton.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak poinformował redakcję epoznan.pl pasażer - Awaria samolotu z Ławicy do Londynu/ Luton. Podwójna próba poderwania maszyny zakończona niepowodzeniem. Z informacji obserwatorów podczas próby startu było dużo dymu. Ludzie oczekują na lotnisku. Nie wiemy, czy będą wysłani tym samym samolotem, który uległ awarii, czy podstawią nowy.

Faktycznie, na stronie lotniska Ławica przy rozkładzie lotów jest informacja o opóźnionym samolocie linii Wizz Air do Luton.

Pasażerowie w ramach rekompensaty otrzymali vouchery na jedzenie.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, gdy pasażerowie utknęli na Ławicy, ponieważ samolot, który miał lecieć na Rodos, uległ awarii.

Rzecznik prasowy Ławicy informował wówczas, że pasażerowie powinni być w stałym kontakcie z przedstawicielem przewoźnika, aby informował ich na bieżąco o opóźnieniach i dalszych losach lotu.

- Tak, na lotnisku jest informacja i pasażerowie otrzymali vouchery na jedzenie i picie. Otrzymałem informację, że lot będzie opóźniony i jest zaplanowany na godzinę 20:00, jednak technicy mówili, że raczej będzie inna godzina. Jeden z pracowników mówił, że to nie pierwsza usterka tego samolotu i jest już bardzo wyeksploatowany. Pracownik powiedział, że czekają na oficjalną informacje od Wizz Air i prawdopodobnie będzie to godz. 22:00. Pracownik twierdzi, że z Warszawy leci mechanik do naprawy samolotu - powiedział w rozmowie z epoznan.pl pasażer.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro