Reklama

Strzeszynek: motocykliści jeżdżą alejkami dla pieszych. "Wystarczy chwila nieuwagi i dziecko znajdzie się pod kołami"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O incydencie poinformował redakcję epoznan.pl Czytelnik.

Poszedł na plażę w niedzielę, zastał motocykle.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

- Na plażę w Strzeszynku regularnie przyjeżdżają motocykliści jeżdżąc alejkami dla pieszych przy placu zabaw dla dzieci. Na zdjęciu motocykliści zza wschodniej granicy wyczyniający niebezpieczne typ jazda na jednym kole i inne. Po brutalnym pobiciu Polaków w tym miejscu na początku kwietnia przez parę dni pojawiał się tam patrol policji. Teraz nie ma tam żywego ducha, a wystarczy chwila nieuwagi i dziecko znajdzie się pod kołami. Wszystkie te zdarzenia są nagrywane przez monitoring POSiRu, który wystarczy przejrzeć. Tak, jak to miało miejsce przy bandycki napadzie na początku kwietnia, ażeby ukarać sprawców zanim wydarzy się tam tragedia.

Według Prawa o Ruchu Drogowym, kierującego motocyklem obowiązuje zakaz przemieszczania się po chodniku, wzdłuż chodnika oraz po przejściu dla pieszych. Mandat za jazdę po chodniku wynosi od 1 stycznia 2022 roku aż 1500 zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro