Reklama

Kolejne skandaliczne doniesienia z poznańskiego oddziału psychiatrycznego. Szpital nie przyjął pacjentki, więc skoczyła z mostu

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Chodzi o szpital HCP.

Na początku maja Onet.pl ujawnił szokujące informacje na temat oddziału psychiatrycznego w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Opisano m.in. historię księdza, który przyjechał do specjalistów po pomoc mając myśli samobójcze, ale nagle podpisał oświadczenie, że dobrze się czuje, wrócił na plebanię i popełnił samobójstwo. Prezes szpitala w rozmowie z Onetem zaprzeczył doniesieniom.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Łukasz Cieśla z Onetu w piątek wraca do sprawy i podaje kolejne bulwersujące informacje. Jak ustalił, w dniu publikacji pierwszego tekstu, 7 maja, do szpitala trafiła kobieta po kolejnej próbie samobójczej. Przewieziono ją do HCP z toksykologii w szpitalu im. Raszei. Zamiast jednak trafić na oddział, podpisała oświadczenie stwierdzając, że nie chce hospitalizacji. Zachęcanie do podpisywania takich oświadczeń ma być stałą procedurą pracowników oddziału. Młoda kobieta opuściła szpital, wsadziła sobie sporo kamieni w kieszenie i na oczach przechodniów wskoczyła z mostu do Warty. Przeżyła, czym nie ukrywała, że jest załamana.

Onet rozmawiał z medykami znającymi przypadek kobiety. Jedni są oburzeni działaniem personelu szpitala HCP, inni zauważają, że kobieta była leczona w wielu miejscach i jeśli nie ma woli poprawy swojej sytuacji ze strony pacjentki, lekarze nie mogą nic zrobić.

Ale w artykule jest więcej przykładów. Jeden z nich to historia 88-latka, którego bardzo usilnie nie chciano przyjąć na oddział, choć zaatakował swoją córkę nożem. Inną historię opisała córka kobiety, która z urojeniami trafiła do szpitala, z którego nagle została wypisana. Zarówno jedna, jak i druga historia zakończyły się skargami na lekarzy u prezesa lecznicy, choć według rozmówców Onetu - zamieciono sprawy pod dywan. Skargi płyną też od rodzin pacjentów, które mają być niewłaściwie traktowane przez personel.

Szpital w oświadczeniu przysłanym autorowi artykułu zaznaczył, że oddział działa zgodnie z normami. Prezes zarzucił autorowi brak obiektywizmu i dodał, że nie będzie mu udzielał dalszych informacji.

Doniesieniom o nieprawidłowościach na oddziale przygląda się prokuratura.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro