Reklama

Długie kolejki do urzędu. Sprzedają miejsca za kilkaset złotych

zdjęcie ilustracyjne | fot. freestocks-photos z Pixabay
zdjęcie ilustracyjne | fot. freestocks-photos z Pixabay

Ukraińcy wymieniają prawa jazdy.

O sprawie informuje Radio Poznań. Kierowcy przejazdów na aplikację do 15 czerwca muszą posiadać polskie uprawnienia, to spowodowało masową wymianę praw jazdy. Kolejki są ogromne. Urząd wyłączył nawet możliwość umawiania się przez internet. "To się kompletnie nie sprawdziło, ponieważ blokowali wszystkie nasze wizyty dla obsługi praw jazdy, również te, które w ogóle nie są związane z usługami związanymi z wymianą praw jazdy zagranicznych. Dodatkowo pośrednicy, którzy zawodowo zajmują się obsługą osób ze wschodu, blokowali te wizyty, potem sprzedawali je na rynku" - mówi w rozmowie z Radiem Poznań dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania, Bartosz Pelczarski.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Dziennikarze ustalili, że już przed otwarciem urzędu zbiera się grupa osób. Miejsce w kolejce można kupić za nawet 800 złotych.

Sygnał o takim działaniu otrzymał też Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego. Sprawa została zgłoszona też policji. Traw wyjaśnianie. "Ma dochodzić do sytuacji, w której rano, do osób stojących w kolejce, które próbują pobrać numerek potrzebny do zarejestrowania wizyty w wydziale komunikacji, podchodzi osoba, bądź osoby, które takie numerki oferują do sprzedaży" - mówi w rozmowie z Radiem Poznań nadkom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Jest też apel, by natychmiast zgłaszać takie sytuacje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro