Reklama

Mężczyzna obnaża się w swoim mieszkaniu przy oknie. "Podziwiamy widok jego przyrodzenia, a on nieskrępowany stoi dalej"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Na poznańskim Nadolniku.

W tej sprawie napisała do nas mieszkanka osiedla. - Mieszkamy w Poznaniu, na ul. Nadolnik. Bloki komunalne ZKZL. Od jakiegoś czasu nasz nowy sąsiad z parteru obnaża się w mieszkaniu, stoi przy oknie tak jak go natura stworzyła. Często przy zapalonym świetle. Podziwiamy widok jego przyrodzenia, a on nieskrępowany stoi dalej. Nasz blok sąsiaduje z przedszkolem, a że jest to duże osiedle, a nasz blok jest na drodze wyjściowej na główną ulicę, przechodzą tędy ludzie z całego osiedla. W naszym bloku mieszkają małe dzieci oraz przychodzą małe i starsze dzieci odwiedzać dziadków. Ja mam 43 lata i też czuję się z tym niekomfortowo - pisze.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak podkreśla kobieta, o sprawie poinformowano policję, ale funkcjonariusze proszą, by zbierać dowody i informować służby. - Tylko każdy wie ile czasu zajmuje policji dojechanie na miejsce. W związku z powyższym mam pytanie, co jeszcze jako mieszkańcy możemy zrobić i czy w ogóle mamy robić coś jeszcze, czy zostawić tę sprawę, bo jest za mało dowodów. Trochę głupio nam jako lokatorom stać pod blokiem i zbierać dowody - dodaje.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z policją. - Od początku roku nie mieliśmy żadnych interwencji w tej sprawie. Aż do wczoraj - mówi Łukasz Paterski z poznańskiej policji. - Właśnie w środę pewna mieszkanka zadzwoniła do dzielnicowego z informacją o tym mężczyźnie. Jeśli doniesienia się potwierdzą, jego zachowanie będzie można podciągnąć pod nieobyczajny wybryk, ale by tak się stało, musi się do nas zgłosić pokrzywdzona osoba - dodaje. Policjanci ustalają personalia tego człowieka i będą wyjaśniać sprawę.

Co istotne, nawet jeśli w trakcie np. chodzenia nago znajdujemy się we własnym mieszkaniu, ale robimy to tak, by inni to widzieli (stojąc przy oknie lub na balkonie) grozi nam odpowiedzialność karna.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro