Reklama
Reklama

Najnowsze trendy edukacyjne - żłobek, przedszkole i szkoła w OGRODZIE

Ogrody Montessori - kącik adaptacyjny, żłobek, przedszkole i zerówka Montessori. Dlaczego OGRODY? W Ogrodzie pracujesz, uczysz się, bawisz i odpoczywasz...

Jesteśmy w 5 lokalizacjach w Poznaniu, jeśli szukasz dla swojego dziecka zajęć adaptacyjnych, żłobka, przedszkola lub zerówki, to z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Późną wiosną i latem prowadzimy zajęcia edukacyjne w ogrodzie, parku, lesie lub na placu zabaw

BabyCorner - zajęcia adaptacyjne Montessori dla dziecka z rodzicem https://www.ogrodymontessori.pl/article/150

BabyCorner to miejsce dla Mamy z Dzieckiem, która nie jest jeszcze gotowa na oddanie swojego SKARBU w "obce ręce". Marzy o adaptacji w żłobku lub klubie malucha razem ze swoją pociechą, nie zdając sobie przy tym sprawy, że może to przeszkadzać pozostałym dzieciom. W BabyCorner podczas cotygodniowych zajęć adaptacyjnych symulujemy prawdziwy żłobek. W BabyCorner dowiesz się od podszewki jak on na co dzień funkcjonuje, jak pracują opiekunki, razem z dzieckiem weźmiesz udział wielu zajęciach senso-plastycznych, będziesz nadzorować samodzielność Twojego dziecka i nabierzesz zaufania i na koniec zobaczysz, iż "nie taki diabeł straszny jak go malują".

Żłobek Ogrody Montessori - opieka i edukacja przez cały dzień https://www.ogrodymontessori.pl/nasze-zlobki

Oferujemy dzieciom zdobywanie umiejętności w przyjaznym i komfortowym otoczeniu. Nowocześnie zaaranżowana przestrzeń, niestandardowe pomoce edukacyjne i pedagogika montessoriańska to nasze atuty. Nauka języka angielskiego w żłobku odbywa się 4x razy w tygodniu, zajęcia prowadzą nauczycielki i native speaker'ki pracujące w sąsiednim przedszkolu. Bezpieczeństwo i dobra opieka to podstawa działania każdego dnia w żłobku. W Ogrodach Montessori dzieci spotykają jedynie wykwalifikowaną i dobrze przygotowaną do swojej pracy kadrę. Nasz zespół to ludzie z pasją! Nie ma tu mowy o przypadkowych osobach. Kadra opiekunek pracujących w żłobkach Ogrody Montessori legitymuje się się wykształceniem wyższym na poziomie magistra i licencjata lub średnim popartym kursem na opiekunkę dziecięcą wg. ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3. Ciągle szkolimy się w zakresie pedagogiki Montessori dla najmłodszych, jesteśmy absolwentkami 2-letnich kursów, wielotygodniowych szkoleń i kilkunastogodzinnych warsztatów.

Anglojęzyczne Przedszkole Ogrody Montessori - nowoczesna edukacja wspierająca naturalne talenty dziecka i zdolność wczesnego przyswajania języków obcych. Naszym flagowym językiem obcym jest jęz. angielski, w celu zapewnienia dzieciom stałego i nieprzerwanego kontaktu z językiem - zatrudniamy na cały etat nauczycieli jęz. angielskiego oraz native speakerów. Atutem naszych native'ów jest znikoma znajomość języka polskiego Od września zaczyna z nami pracę native speaker'ka jęz. hiszpańskiego z Ameryki Południowej.

bliżej znajdziesz tutaj: https://www.ogrodymontessori.pl/przedszkole-anglojezyczne

Kształcenie Specjalne w Ogrodach Montessori - dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie edukacji specjalnej połączonej z zajęciami specjalistycznymi prowadzą terapeuci, pedagodzy specjalni, psychologowie i logopedzi. W każdej lokalizacji mamy salę do terapii Integracji Sensorycznej oraz osobne gabinety do prowadzenia zajęć indywidualnych. Nasza kadra specjalistyczna jest niezwykle kompetentna i wyjątkowo wykwalifikowana.

bliżej znajdziesz tutaj: https://www.ogrodymontessori.pl/edukacja-specjalna

Uczenie się to ekscytujący proces odkrywania, który skłania dziecko do koncentracji, motywuje do samodyscypliny oraz zamiłowania do poszukiwania i przyswajania wiedzy. Nasze przed-szkole to w zasadzie mini szkoła, każdy dzień nauki i pracy rozpoczynamy punktualnie i wg. konkretnego "planu lekcji".

07:00 - otwieramy i zapraszamy
08:30 - ćwiczenia poranne z elementami integracji bilateralnej i sensorycznej
08:45 - I. krąg, czyli realizacja podstawy programowej w oparciu o zasady pedagogiki Marii Montessori
09:15 - śniadanie i praca własna - każde dziecko ma swobodę wyboru - może najpierw pracować, a potem jeść lub odwrotnie, ma na to dużo czasu...
11:00 - II. krąg, czyli ten sam temat, który był rano, ale w jęz. angielskim
12:00 - wyjście na ogród / do lasu / na plac zabaw
13:00 - obiad, sprzątanie, czynności higieniczne
14:00 - dla młodszych poobiednia drzemka, dla starszych kolejne zadania do rozwiązania, powtórki pracy z materiałem edukacyjnym, nowe wyzwania
15:30 - podwieczorek
16:00 do 17:00 - zajęcia dodatkowe, pobyt w ogrodzie, rozchodzenie się do domów

Zerówka Ogrody Montessori - całościowe przygotowanie do nauki w szkole podstawowej: powtarzamy, utrwalamy, szlifujemy słabe strony, wspieramy mocne strony, wskazujemy drogę. Dzięki temu nasi uczniowie świetnie dają sobie radę w szkole, są pracowici i asertywni, potrafią zadbać o swój interes i nierzadko sprawują funkcje liderów w grupie.

Edukacja przed-szkolna w Ogrodach Montessori, w tym zerówka to niezwykły okres, określany przez pedagogikę Marii Montessori, jako wrota do niezależności, samodzielności, wytężonej pracy i w konsekwencji osiągnięciu, jakże pożądanych w późniejszym życiu, sukcesów.

Edukacja przed-szkolna w Ogrodach Montessori to realizacja podstawy programowej poprzez poznawanie świata poprzez empiryczne doznania dzięki: abstrakcji matematycznej, doświadczeniom fizycznym, operacjom językowym oraz budowaniu więzi społecznych. Przedszkolny świat nauki, doświadczeń i eksperymentów jest fascynujący i interesuje każde dziecko - nasza w tym rola, aby zainteresowanie podsycać oraz stopniowo budować pozytywny obraz reguł, obowiązków i stawianych granic. Czym skorupka w przedszkolu nasiąknie, tym zaowocuje w szkole!

bliżej znajdziesz tutaj: https://www.ogrodymontessori.pl/nasze-przedszkola

Rekrutacja na nowy rok szkolny 2024/2025 trwa https://www.ogrodymontessori.pl/rekrutacja

Z przyjemnością szczegółowo przedstawimy naszą ofertę opiekuńczą i edukacyjną https://www.ogrodymontessori.pl/

Przybądź, zobacz, zostań z nami!

Dobrego Dnia życzy kadra i dyrekcja OGRODÓW MONTESSORI

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro