Reklama
Reklama

Miliony na poprawę bezpieczeństwa. Pieniądze trafią również do Wielkopolski

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Już wiadomo gdzie.

Sześć samorządów z województwa wielkopolskiego otrzyma dofinansowanie na realizację projektów w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. Łącznie otrzymają one ponad pół miliona złotych.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

W 2024 roku w budżecie państwa na realizację programu została zabezpieczona rezerwa celowa w wysokości 12 mln zł. Kwota ta została rozdysponowana na realizację projektów w całej Polsce w dwóch celach szczegółowych.

W tegorocznym naborze w województwie wielkopolskim złożono 61 wniosków o dofinansowanie projektu. Powołana przez wojewodę wielkopolską Agatę Sobczyk Komisja konkursowa w trakcie obrad 12 marca 2024 r., wybrała 12 najwyżej ocenionych projektów. Spośród nich wybranych zostało 6, które po podpisaniu stosownych porozumień otrzymają dotację. Łączna wysokość dofinansowania dla wybranych projektów to ponad 539 tys. zł.

"Odpowiedzialność państwa to przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców naszej ojczyzny. Ten program pozwala na finansowanie działań, które podnoszą poziom bezpieczeństwa poprzez wspieranie inicjatyw lokalnych" - podkreśla wojewoda Agata Sobczyk.

Jak przekazano, Gmina Wronki dzięki finansowemu wsparciu w ramach programu w wysokości 100 tys. zł będzie mogła zrealizować przebudowę przejść dla pieszych na ul. Mickiewicza. Dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł otrzymała również gmina Września, która dzięki środkom będzie mogła poprawić bezpieczeństwo dla pieszych w obrębie ul Powstańców Wielkopolskich. "Włodarze miasta Koło dotację w wysokości 100 tys. zł planują przeznaczyć na poprawę bezpieczeństwa publicznego poprzez rozbudowę i modernizację monitoringu wizyjnego w mieście. Gmina Swarzędz dzięki środkom w wysokości 90 tys. zł przeprowadzi modernizację przejść dla pieszych w całej gminie. Poprawione zostanie także bezpieczeństwo pieszych na drodze powiatowej nr 2901P w miejscowości Zagórów przy ul. Pyzderskiej poprzez modernizację przejścia dla pieszych wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doświetleniem przejścia dzięki dotacji w wysokości blisko 74 tys. zł, którą otrzymał powiat słupecki. Z kolei miasto Gniezno pozyskane środki w kwocie ponad 76 tys. zł przeznaczy na bezpieczne przejście dla pieszych przy ul. Biskupińskiej"- wymienia Nina Swarcewicz zastępca rzecznika prasowego wojewody wielkopolskiej.

Jak wskazano, o dofinansowanie mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe. Wnioskowana kwota nie mogła przekroczyć 100 000 zł, przy czym udział własny powinien stanowić minimum 20 % kosztów realizacji zadania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro