Reklama

Potężna nawałnica przeszła przez miasto. Mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie. Podano szczegóły

fot. Królewskie Gniezno
fot. Królewskie Gniezno

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk zwołała posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w celu omówienia bieżącej sytuacji i podsumowania dotychczasowych działań w Gnieźnie.

W poniedziałek po południu nad Gnieznem przeszła potężna nawałnica. Woda zalała ulice i budynki. Żywioł spowodował straty w infrastrukturze m.in. szkół, urzędu miejskiego, Domu Pomocy Społecznej, Ośrodka Szkoleniowo-Wychowawczego, szpitala, a także komendy powiatowej PSP i komendy policji. Strażacy przyjmowali zgłoszenia do późnych godzin nocnych. Było ich niemal 300. Ogółem zaangażowanych zostało 36 zastępów PSP i OSP, w tym 150 strażaków.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

W zwołanym dziś przez wojewodę wielkopolską Agatę Sobczyk posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym brali udział między innymi przedstawiciele wszystkich służb zaangażowanych w akcję pomocową, przedstawiono ważne decyzje. Mieszkańcy będą mogli liczyć na pomoc w formie zasiłków celowych dla poszkodowanych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych.

"Wsparcie będzie udzielane w dwóch formach - pomoc "doraźna" - kwota zasiłku dla rodziny albo osoby samotnie gospodarującej nie może przekroczyć 6 tys. zł, pomoc na remont albo odbudowę budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego - do 200 tys. zł na remont albo odbudowę budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, do 100 tys. zł na remont albo odbudowę budynku/budynków gospodarczych" - informuje Nina Swarcewicz zastępca rzecznika prasowego wojewody wielkopolskiej.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro