Reklama
Reklama

"W naszym mieście zawód taksówkarza wykonuje prawie 7,5 tysiąca osób". Ten tytuł może mieć tylko jeden

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. T.S.
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. T.S.

Znów wybiorą "Poznańskiego Taksówkarza Roku".

"Pierwsze taksówki pojawiły się w Poznaniu prawie 120 lat temu. Aktualnie w naszym mieście zawód taksówkarza wykonuje prawie 7,5 tysiąca osób, a liczba pojazdów zarejestrowanych jako taksówki przekroczyła już 10 tysięcy aut. Chcemy wyróżnić tych najlepszych. Docenić ich pracę, zaangażowanie i bezpieczną jazdę. To, że codziennie przewożą dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów" - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy to część teoretyczna. Uczestnicy, którzy otrzymają największą liczbę punktów, przejdą do kolejnego etapu. Podczas zmagań na torze Skoda Autodrom Poznań zostanie sprawdzona umiejętność kierowania pojazdem.

"Najlepszy taksówkarz powinien znać miasto, jak gdyby był jego przewodnikiem, dlatego w pierwszym etapie konkursu, oprócz pytań z zakresu przepisów dotyczących przewozu taksówką, pojawią się również takie dotyczące zabytków i atrakcji Poznania. Jazda do celu to jazda bezpieczna, zatem w drugim etapie konkursu będzie można zweryfikować swoje umiejętności praktyczne na torze" - tłumaczy Jędrzej Solarski.

Po przeprowadzeniu oceny, komisja konkursowa wyłoni trzech najlepszych kierowców taksówki. Tytuł "Poznańskiego Taksówkarza Roku" oraz dwa wyróżnienia zostaną przyznane podczas gali finałowej, która odbędzie się 1 września.

"Nabór zgłoszeń do konkursu na "Poznańskiego Taksówkarza Roku" rozpoczął się 20 maja i potrwa do 14 czerwca 2024 r."- informują miejscy urzędnicy. Aby zgłosić się do udziału w zabawie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić:
- osobiście - wrzucając wypełniony wniosek do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej znajdującej się w budynku Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404;
- korespondencyjnie - wysyłając formularz na adres biura konkursu: Urząd Miasta Poznania, Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, 61-441 Poznań z opisem "Poznański Taksówkarz Roku",
- elektronicznie - wypełniając dokumenty w formie on-line. Formularze dostępne są na stronie poznan.pl/taxi. Tam też znajduje się więcej informacji o konkursie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro