Reklama
Reklama

Leśne Placówki Montessori

Edukacyjna mapa Poznania obfituje w różnorodne placówki, które oferują ciekawe rozwiązania i innowacyjne podejście do wychowywania i nauczania małych dzieci. Jednym z takich miejsc są z pewnością Leśne Placówki Montessori zlokalizowane w spokojnej i zielonej części miasta, przy ulicy Kolorowej oraz przy ulicy Wałbrzyskiej na Marcelinie.


Wyróżnia nas połączenie pedagogiki Marii Montessori z formą edukacji opartą na wychowaniu leśnym. Sąsiedztwo Lasku Marcelińskiego umożliwia nam codzienną naukę i rozwój dzieci w naturalnym środowisku leśnym, które pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny. Dzieci mają możliwość eksplorowania i odkrywania świata poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą. Przy wsparciu swoich nauczycieli rozwijają samodzielność, kreatywność i umiejętności interpersonalne; budują świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za środowisko naturalne. Aktywny czas spędzony w lesie jest świetnym sposobem na regulację układu nerwowego, odprężenie i wyciszenie, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, rozwoju i nauki u dzieci. Pobyt z dziećmi w lesie umożliwia nam również realizowanie założeń wychowania kosmicznego, którego celem według Montessori jest rozwijanie w dzieciach szacunku dla całego życia i otaczającej przyrody. Wierzymy, że każde dziecko ma nieograniczone możliwości rozwoju, jeśli tylko zostanie odpowiednio zachęcone do samodzielnego odkrywania świata. Każdego dnia pomagamy dzieciom osiągać kolejne etapy samodzielności i niezależności, wspieramy je w aktywnej nauce i indywidualizujemy proces nauczania. Maria Montessori uważała, że każde dziecko ma swoje naturalne tempo rozwoju i sposoby uczenia się, dlatego nasza kadra pedagogiczna, poprzez codzienną obserwację dzieci, dostosowuje formy nauczania do indywidualnych potrzeb i zainteresowań każdego z nich. Ze szczególną troską dbamy również o pozytywną atmosferę i wsparcie emocjonalne, ponieważ zależy nam na tworzeniu komfortowej i przyjaznej przestrzeni dla naszych rodzin. Uczymy szacunku, rozwijamy empatię i wrażliwość społeczną. Wzmacniamy mocne strony dzieci, zauważamy ich najmniejsze sukcesy, oswajamy porażki i wspieramy obecnością w każdym procesie, jeśli tylko nas potrzebują. Codziennie umożliwiamy dzieciom kształtowanie i doskonalenie kluczowych kompetencji w obecnych czasach tj. kreatywność, organizację miejsca pracy, umiejętność pracy zespołowej, zdolności komunikacyjne, samoregulację. Dzięki rozwijaniu tych kompetencji oraz wsparciu otrzymanym od rodziców oraz nauczycieli dzieci mogą rozwijać się naturalnie i autentycznie, stając się aktywnymi, świadomymi i zdolnymi do samodzielnego uczenia się ludźmi. Jest to kluczowy cel pedagogiki Montessori, za którym konsekwentnie podążamy, czyli rozwijanie indywidualnego potencjału każdego dziecka.

Oferujemy ciągłość edukacji i opieki - od żłobka, przez przedszkole, aż do szkoły podstawowej! Dla dzieci oznacza to tylko jedną adaptację i płynne przejście przez kolejne etapy edukacyjne; w znanym otoczeniu, w towarzystwie zaufanej kadry pedagogicznej, koleżanek i kolegów.

Nasza kadra to wykwalifikowani nauczyciele oraz specjaliści. Zapewniamy dzieciom wiele dodatkowych atrakcji - język obcy (w stałym trybie), zajęcia muzyczne, sportowe, teatralne, plastyczne, jak również cykliczne spotkania tematyczne z zaproszonymi gośćmi. Regularnie jeździmy na wycieczki, odwiedzając interesujące miejsca w naszym mieście i okolicy. Dbamy o różnorodność i jakość materiałów rozwojowych, które znajdują się w naszych klasach i ogrodach, systematycznie je doposażając. Z ogromną uważnością podchodzimy do tworzenia naszych placówek, aby zapewnić dzieciom jak najlepsze miejsce do rozwoju i edukacji.

Jeśli chcesz nas poznać bliżej, porozmawiać, obejrzeć przestrzeń - skontaktuj się z nami!

Prowadzimy rekrutację na rok szkolny 2024/2025.

https://www.lesne.pl/
https://www.facebook.com/lesneplacowkimontessori/
https://www.facebook.com/lesnakademia/Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro