Reklama

Piorun uderzył w drzewo w Poznaniu powodując jego pożar. Zagrożone były okoliczne budynki

fot. asp. Krzysztof Minaków, st. str. Robert Martenka / KM PSP Poznań
fot. asp. Krzysztof Minaków, st. str. Robert Martenka / KM PSP Poznań

Do zdarzenia doszło w niedzielę przy ulicy Morasko.

Jak poinformowali nas strażacy, w związku z niedzielnymi burzami, które występowały na terenie Wielkopolski, odnotowano 23 zdarzenia, a więc na szczęście było stosunkowo spokojnie. Do jednej z poważniejszych interwencji doszło przy ulicy Morasko w Poznaniu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

- Zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 zostały zadysponowane do pożaru drzewa, które zostało uderzone przez piorun. Po dojeździe na miejsce ratownicy potwierdzili fakt zaistnienia pożaru, jednak dodatkowo okazało się, że w wyniku uderzenia gromu drzewo zostało rozszczepione w pniu i zagrażało przylegającym zabudowaniom - wyjaśnia bryg. Krzysztof Bugajak. - Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do usunięcia zagrożenia dla mieszkańców i ich dobytku. Ponieważ wysokie na około 20 m drzewo posiadało rozłożystą koronę, pęknięty pień miał średnicę około 3 m i na dodatek drzewo umiejscowione było w gęstej zabudowie, potrzebne było wsparcie kolegów z JRG nr 4. Wystąpiła potrzeba zsynchronizowanych działań ratowników operujących pilarkami do drewna z drabiny i podnośnika tak aby nie dopuścić do dalszej destabilizacji pnia, która to zagrażała całkowitym obaleniem się drzewa oraz uszkodzenia zabudowań. Kilkugodzinne działania doprowadziły do sukcesu i usunięcia zagrożenia dla mieszkańców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro