Reklama
Reklama

Psy znowu latają w Poznaniu!

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Na Cytadeli odbywają się zawody "latających psów".

Miłośnicy czworonogów na pewno powinni w weekend wybrać się do parku Cytadela, gdzie zaplanowano zawody psów w konkursach Dogfrisbee, a także piknik Kejtrówka. - Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, mającą rzesze miłośników również w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem - wyjaśniają organizatorzy.

"Latające psy" to impreza bezpłatna, która potrwa zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na polanie przy Dzwonie Pokoju. Sobotnie pokazy już wystartowały.

O 10.00, także w sobotę i niedzielę, wystartuje natomiast piknik Kejtrówka w tym samym miejscu. Będą pokazy, prelekcje, spotkania i warsztaty dla posiadaczy czworonogów. - Będzie można także sprawdzić, czy pies jest prawidłowo zaczipowany oraz czy wszelkie dane są aktualne. To ważne, kiedy zwierzę się zgubi. W naszym punkcie będzie można te informacje zaktualizować. Oprócz tego będziemy pokazywać, jak domowymi sposobami zrobić zabawki dla psa - mówi Katarzyna Frąckowiak, zastępczyni kierownika Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro