Reklama

Niecodzienne widowisko na Jeziorze Rusałka

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. POSiR
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. POSiR

W sobotę.

O godzinie 17:30 na taflę Jeziora Rusałka wypłynie kilkanaście rowerów wodnych z muzykami. Koncert odbędzie się w ramach projektu "Rusałka - jezioro, które łączy". Utwór Macieja Muraszko zagra Swarzędzka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Łukasza Gowarzewskiego.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

"Odezwie się waltornia, puzony, saksofony, trąbki, flety, a nawet bęben. Każdy instrument zagra swoją część, aby z czasem stworzyć harmoniczną całość" - informują organizatorzy.
"Wydarzenie rozpocznie sygnał dźwiękowy pociągu, który przejedzie w pobliżu miejsca koncertu, dając znak do jego rozpoczęcia"
- dodają.

I podkreślają, że Barak Kultury od czterech lat - w ramach projektu "Rusałka - jezioro, które łączy" - buduje pomost pomiędzy historią a współczesnością, między funkcją rekreacyjną a historyczną Rusałki - zbiornika, który został wykopany w czasie II wojny światowej nadludzkim wysiłkiem żydowskich więźniów obozów pracy i polskich robotników. "Rusałka to symbol męczeństwa, ale obecnie także symbol życia naszego miasta. I żeby ożywić pamięć musimy o tym pamiętać"- mówi Przemek Prasnowski, prezes Fundacji Barak Kultury i dyrektor artystyczny.

Autorką identyfikacji wizualnej jest Patrycja Rutkowska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro