Reklama
Reklama

Złota biżuteria czy moneta? Pomysły na prezent z Goldenmark

Biżuteria Geometrik | fot. A. Kozak
Biżuteria Geometrik | fot. A. Kozak

Złoto to pomysł na ponadczasowy prezent na każdą okazję - ślub, komunię czy urodziny. Jest wyjątkową pamiątką ważnego dnia lub rocznicy, a z czasem jego wartość może dodatkowo wzrosnąć. W Goldenmark znajdziemy bogatą ofertę złotych sztabek, monet oraz biżuterii.

Złoto to symbol dostatku i trwałości. Oprócz wyjątkowych walorów estetycznych jest także bezpieczną formą lokowania kapitału. Zachowuje bowiem swoją wartość i jest odporne na inflację. W Goldenmark złoto kupimy w różnych formach. Najbardziej klasyczną jest sztabka. W ofercie znajdziemy również monety oraz biżuterię.

Autorska biżuteria od Goldenmark

Geometrik to nowa, modułowa kolekcja złotej biżuterii od Goldenmark. Naszyjniki, kolczyki, zawieszki, bangle oraz pierścionki można nosić osobno lub razem, w nieskończonych zestawieniach. To klasyka, która się nie nudzi.

Kolekcja powstała w niewielkich, włoskich i polskich manufakturach. Podstawą biżuterii jest złoto w trzech kolorach - tradycyjnym, żółtym, a także białym oraz różowym. Dzięki pieczołowitej pracy rzemieślników elementy Geometrik charakteryzują się nie tylko niepowtarzalnym pięknem, ale też mechaniczną wytrzymałością i wysoką jakością. Dlatego zachwycają i zachowują wartość przez lata.

Projekty autorstwa Joanny Stachowiak są pełne ukrytych znaczeń. Najważniejszy jest w nich motyw koła - symbol odrodzenia, uniwersalności i symetrycznej równowagi w naturze. Ciekawy wyróżnik stanowi też zielony agat - symbol bogactwa i długiego, udanego życia.

- Nawiązałam do klasycznych form biżuterii, które są gwarantem ponadczasowości. Elementy kolekcji Geometrik charakteryzują się nowoczesnym spojrzeniem poprzez zabawę kolorem złota czy kolorem i szlifem kamieni. Wyróżniają się uniwersalnością, wygodą oraz wysoką estetyką. Co ważne, modułowość kolekcji pozwala na tworzenie własnych stylizacji - mówi Joanna Stachowiak, projektantka kolekcji Geometrik.

Kolekcja Geometrik - choć osadzona w tradycji najlepszego, precyzyjnego jubilerstwa - zawiera opatentowane rozwiązania, które są unikatowe na rynku biżuterii. Przykładem jest innowacyjne zapięcie naszyjnika - odporne na niekontrolowane rozpięcie, a przy tym wyjątkowo wygodne w użyciu.


Poznaj kolekcję Geometrik: goldenmark.com/pl/kolekcja-geometrik

Sztabka czy moneta?

W Goldenmark złoto kupimy także w bardziej klasycznych formach - sztabek czy monet bulionowych.

Najpopularniejsza na świecie waga sztabki złota to 1 uncja (31,1 g). W ofercie Goldenmark znajdują się sztabki o różnej masie - od 1 do 1000 gramów.

Goldenmark oferuje sztabki złota pochodzące z najbardziej renomowanych mennic świata, posiadających akredytację jednej z najstarszych instytucji, zajmujących się handlem na rynku metali szlachetnych - LBMA (London Bullion Market Association). Akredytacja LBMA to nie tylko gwarancja bezpiecznego zakupu, ale również i bezpiecznej odsprzedaży - sztabki producentów posiadających akredytację LBMA są rozpoznawane i uznawane na całym świecie.

Sprawdź ofertę sztabek złota: goldenmark.com/pl/zlote-sztabki-lokacyjne

Decydując się z kolei na monetę, również kupujemy czyste złoto, lecz w innej niż sztabka postaci. Monety lokacyjne, zwane też bulionowymi, mają dodatkowe walory estetyczne, a najpopularniejsze z nich rozpoznawalne są na całym świecie. Łączą w sobie wartość kruszcu z dodatkiem numizmatycznym, dzięki czemu moneta jest ciekawym pomysłem na prezent.

Najpopularniejsze złote monety lokacyjne to: Krugerrand, Wiedeńscy Filharmonicy, Amerykański Orzeł, Kanadyjski Liść Klonowy oraz Australijski Kangur. Niektóre z nich dostępne są w mniejszych gramaturach, takich jak 1/2 uncji, 1/4 uncji, 1/10 uncji czy 1/20 uncji.

Warto także wspomnieć o srebrze, które cieszy się popularnością ze względu na niższą cenę. Jest około 70-80 razy tańsze niż złoto. Najpopularniejszą formą tego metalu są srebrne monety o wadze 1 uncji, jednak na rynku dostępne są także monety większe (10 uncji, 1 kilogram) i mniejsze.

Poznaj najpopularniejsze, złote monety: goldenmark.com/pl/zlote-monety-bulionowe

Diamenty

Złoto i srebro inwestycyjne coraz częściej stają się nie tylko częścią oszczędności i inwestycji Polaków, ale również pomysłami na prezent. Tymczasem nieco w cieniu wciąż pozostają diamenty - najcenniejsze kamienie szlachetne. Ich właściwości fizyczne, rozwinięty system certyfikacji i stabilne wzrosty cen od lat sprawiają, że są doskonałą alternatywą.

Wartość diamentów historycznie ciągle rosła i na rynku nie odnotowuje się znacznych korekt ani spadków. Kupując brylanty, mamy pewność, że inwestycja jest stosunkowo odporna na sytuację rynkową i zawirowania polityczne. Co ważne, każdy kamień posiada certyfikat autentyczności nadawany przez Gemological Institute of America (GIA). Amerykańska instytucja stworzyła słynny system klasyfikacji 4C, który służy do oceny masy, czystości, koloru i szlifu diamentu.

Ceny diamentów wahają się od kilku tysięcy złotych do milionów dolarów. Nie każdy diament będzie miał taki sam potencjał inwestycyjny, jednak nawet tańsze diamenty mogą służyć jako forma ulokowania kapitału. Niewątpliwym plusem, szczególnie niewielkich diamentów, jest to, że można je oprawić i przechowywać lub użytkować w formie niepozornego pierścionka.

Poznaj ofertę diamentów w Goldenmark: goldenmark.com/pl/diamenty

Ręcznie tworzone księgi mistrzów

Oprócz metali czy kamieni szlachetnych, w ofercie Goldenmark znajdziemy także unikatowe książki, ręcznie wytwarzane w łódzkiej manufakturze. W Goldenmark Librarium prowadzony jest pełny cykl wydawniczy - od doboru pozycji, przez przygotowanie tekstu i druk na najwyższym światowym poziomie aż po oprawę.

Twórczyni marki Librarium - Dominika Świątkowska, tworzy unikalne oprawy już od ponad 30 lat. W łódzkiej manufakturze zebrany został kompletny warsztat oryginalnych urządzeń introligatorskich z XIX i XX wiek. Tu książki to dzieła sztuki tworzone w oparciu o najwyższej jakości materiały, zaczynając od tradycyjnych wyrobów najstarszych europejskich papierni, po luksusowe włoskie skóry i 24-karatowe złoto.

- To wydania przygotowywane w dokładnie taki sam sposób, jak sto, dwieście, a nawet pięćset lat temu. Najpierw dobieramy papier, czcionkę i ilustracje. Wydrukowane i złożone arkusze tworzą bloki książki, które zszywamy nićmi. Zaokrąglony kształt grzbietu tworzymy z pomocą młotka - mówi Dominika Świątkowska.- Książki są oprawiane w naturalne, roślinnie garbowane skóry od dostawców z Toskanii. To firmy, które mają olbrzymie tradycje. Na koniec ozdabiamy gotową okładkę książki, a wyklejki tworzymy ze skór, tkanin lub papieru marmurkowego.

Wszystkie książki są wydawane w ograniczonych nakładach: od kilkudziesięciu do maksymalnie 444 egzemplarzy.

Do tej pory Goldenmark Librarium wydało już kilkanaście tytułów. To między innymi dzieła Homera, Johna Keatsa, Owidiusza, Marii Konopnickiej czy Henryka Sienkiewicza. Wszystkie mają jednak wspólny mianownik: są związane ze starożytnością. Kolekcja zawiera zarówno utwory starożytnych filozofów oraz twórców, jak i książki, w znajdziemy odwołania do tej epoki.
goldenmark.com/pl/librarium

Odwiedź salon Goldenmark w Poznaniu: ul. Garbary 71 lok. 10
Wszystkie pomysły na wyjątkowe prezenty znajdziesz także na www.goldenmark.com

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro