Reklama
Reklama

Mnóstwo policji na poznańskich ulicach. "Wiadomo co się dzieje?"

fot. Wielkopolska Policja / FB
fot. Wielkopolska Policja / FB

Będzie tak też w czwartek.

Po południu, o to, co dzieje się w Poznaniu dopytują Czytelnicy. "Czy do Poznania przyjechał ktoś ważny że od rana do chwili obecnej okolice Targów i Sheratona obstawione są policją" - pisze jedna z osób. "Wiadomo co się dzieje w centrum? Przy Sheratonie mnóstwo policji. Jakaś ważna osoba? I jeszcze jakieś auto na amerykańskich tablicach" - dopytuje kolejna.

Przypominamy. Trwa Impact'24. To największe wydarzenie technologiczno-gospodarcze w naszej części Europy. 15 i 16 maja liderzy światowej polityki i biznesu spotykają się w Poznaniu.

Dwa dni wypełnione są dyskusjami o najważniejszych globalnych sprawach. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich na 9 scenach wystąpi 650 największych światowych mówczyń i mówców.

Głos zabiorą m.in była pierwsza dama USA Michelle Obama, była premier Finlandii Sanna Marin, światowej sławy psychoterapeutka Esther Perel, strateg geopolityczny doradzający m.in. amerykańskiemu wojsku i firmom z listy Fortune 500 Peter Zeihan, znawca naszej części Europy Timothy Snyder, ekspert ds. produktywności Chris Bailey, specjaliści od sztucznej inteligencji - m.in. Kenneth Cukier z "The Economist" i David Hogan, szef na region EMEA w Nvidia oraz aktor i reżyser Jesse Einsenberg. Na wydarzeniu swój udział zapowiedzieli też Rafał Brzoska, twórca marki InPost, Sebastian Kulczyk czy Martyna Wojciechowska. Swoją obecność zapowiadali też politycy - między innymi wicepremierzy Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej oraz Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji. Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych, Barbara Nowacka, ministra edukacji, Paulina Henning - Kloska, ministra klimatu Adam Szłapka, minister ds. Unii Europejskiej, Adam Bodnar, minister sprawiedliwości czy Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Nie zabraknie też lokalnych polityków - na MTP pojawił się między innymi marszałek województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak czy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Wydarzenie potrwa do czwartku.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro