Reklama
Reklama

Już w sobotę jedyna taka noc w roku. Do wielu miejsc wejdziemy za darmo, na pewno będą wielkie kolejki!

fot. Estrada Poznańska
fot. Estrada Poznańska

Przed nami tegoroczna Noc Muzeów.

Każdego roku poznańska edycja Nocy Muzeów przyciąga tłumy. I w tym roku na pewno nie będzie inaczej. W imprezie udział weźmie 39 muzeów oraz 30 galerii i instytucji. - Atrakcje przygotowane na 18 maja zlokalizowane są nie tylko w stolicy Wielkopolski. Propozycje przygotowało także 6 placówek spoza miasta. Noc Muzeów to nie tylko zwiedzanie. W ramach programu zaangażowane instytucje oferują także kilkaset wydarzeń - wyjaśnia miasto.

Podczas tej wyjątkowej nocy będzie można zwiedzić m.in. Ratusz, Muzeum Sztuk Użytkowych, Bibliotekę Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk czy Rogalowe Muzeum Poznania. Poza miastem na zwiedzających czekają m.in. Pałac w Śmiełowie oraz Zamek w Gołuchowie znany m.in. z najnowszego filmu "Akademia Pana Kleksa".

Atrakcji jest zdecydowanie więcej. - Oprócz instytucji kultury w Noc Muzeów zaangażowała się także Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. W programie m.in.: pokaz musztry paradnej, spotkanie pt. "Nocne oględziny miejsca zdarzenia - pokaz pracy policyjnych techników kryminalistyki" czy prezentacje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i przedweterynaryjnej.

Wiele wydarzeń w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatnych, część wymaga opłaty lub zapisania się i otrzymania bezpłatnej wejściówki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro