Reklama

300 wolontariuszy i tysiące widzów na trybunach. Spektakularne nocne show ponownie w Murowanej Goślinie

Zaczęło się od spektaklu o dziejach regionu wystawianego dla kilkuset mieszkańców Murowanej Gośliny. Dziś historyczne widowiska "Orzeł i Krzyż" to atrakcja przyciągające kilkanaście tysięcy osób. Co ich czeka na miejscu? Niespełna 2-godzinne show o ponad tysiącletniej historii naszego narodu, tworzone przez 300 aktorów - wolontariuszy, okraszone widowiskowymi zabiegami scenograficznymi.

Od kilku miesięcy trwają przygotowania do kolejnej serii spektakli, w które co roku angażują się setki mieszkańców regionu. Widowisko "Orzeł i Krzyż" to niepowtarzalne show utrzymane w atmosferze uniesienia, refleksji, ale przede wszystkim dostarczające niezapomnianych emocji, wrażeń i rozrywki! Od samego początku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem widzów z całego kraju. Do dziś na trybunach zasiadło łącznie aż 93 tysiące osób.

Już na przełomie czerwca i lipca ponad 300 aktorów - amatorów ponownie wcieli się w 1500 postaci, by w ekscytujący sposób przedstawić najciekawsze sceny z historii naszego narodu. Chrzest Polski, koronacja Bolesława Chrobrego, triumfy husarii czy powstanie "Solidarności" to tylko kilka momentów historii Państwa Polskiego, do których przenoszą nas twórcy spektaklu. Nie zabrakło też nawiązań do najbardziej znanych legend, a także scen pokazujących codzienne życie Polaków na przestrzeni wieków.

Wykorzystujemy więcej mapppingów, mocniejsze i bardziej precyzyjne światła oraz zupełnie nową pirotechnikę. Ogrywamy lepiej ogień i wodę, a sam scenariusz będzie bardziej czytelny w opowiadaniu historii oraz dynamiczniejszy - zdradza Filip Klepacki, reżyser nocnego show.

Nasze widowiska mają już swoją markę i wiernych widzów, którzy odwiedzają nas co roku, a jednocześnie stają się ambasadorami promując je wśród swoich znajomych
- mówi Tomasz Łęcki, pomysłodawca widowisk. Szacujemy, że wystawiane dziesięć razy widowisko "Orzeł i Krzyż" przyciągnie w tym roku do Murowanej Gośliny 20 tysięcy widzów - dodaje Łęcki.

W ubiegłym sezonie bilety były wyprzedane na kilka dni przed spektaklem i nie były już dostępne w kasie w dniu wydarzenia, dlatego nie warto zwlekać
- mówi Michał Motyl, koordynator promocji wydarzenia.

W tym roku widowisko zostanie wystawione aż 10 razy: 21, 22, 28, 29 czerwca, a także 5, 6, 12, 13, 19, 20 lipca. Bilety na spektakl można zarezerwować bezpośrednio na stronie www.parkdzieje.pl.

Dzięki współpracy z Kolejami Wielkopolskimi, do Murowanej Gośliny można dojechać z Poznania kupując specjalny bilet "tam i z powrotem" w cenie 5 PLN. Po zakończeniu spektaklu, na widzów będzie czekał dodatkowy pociąg, którym wrócą do stacji Poznań Główny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
6.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro