Reklama
Reklama

Kontrowersja wokół zapowiedzi wykładu w kościele. "Homofobiczny plakat". Przechodnie zszokowani kolażem

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o kościół św. Andrzeja Boboli w Poznaniu.

Parafia zapowiedziała, że prof. Grzegorz Kucharczyk wygłosi w salce kościelnej wykład pod tytułem "Kulturkampf 2.0. Walka z tożsamością i kulturą narodową". Rozwieszono plakaty mające zachęcić mieszkańców Poznania do udziału w wykładzie. Plakaty wzbudziły kontrowersję wśród przechodniów. Jeden z mieszkańców Poznania zauważywszy kolaż, na którym mieszają się obrazki dotyczące obozu koncentracyjnego, flagi niemieckiej oraz flagi LGBT postanowił napisać do redakcji epoznan.pl

- Zauważyłem homofobiczny plakat, budujący skojarzenie między obozem koncentracyjnym, a symbolem społeczności LGBT. Autorem jest kościół im. św. Andrzeja Boboli przy ul. Junikowskiej w Poznaniu.

Parafia kościoła przy ul. Junikowskiej faktycznie zaprosiła na wykład, który ma się odbyć 26 kwietnia o godzinie 19:30 w salce przy kościele.

Prelegent jest cenionym historykiem, autorem licznych książek i artykułów naukowych. Jest pracownikiem instytutu PAN. Prorektorem ds. nauki w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Jako ekspert recenzuje między innymi podręczniki do historii w MEiN. W 2021 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. To świetna okazja, by wziąć udział w wykładzie intelektualisty tej miary! Przyjdź i wysłuchaj wykładu, zadaj pytania, które Cię nurtują!

Jak informowała "Gazeta Lubuska" w 2022 roku, prof. Grzegorz Kucharczyk faktycznie odebrał odznakę w Pałacu Prezydenckim. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył Paweł Szrot, Szef Gabinetu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kucharczyk jest między innymi autorem książki "Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji".

Prof. Grzegorz Kucharczyk głosi dość kontrowersyjne teorie naukowe dotyczące narodu niemieckiego oraz homoseksualizmu. Jak można przeczytać na portalu pch24.pl, Grzegorz Kucharczyk uważa, że homoseksualizm charakterystyczny był dla niemieckiego "Jugendbewegung" - Historyk zauważa, że ekspansja homoseksualizmu w Niemczech na początku XX wieku nie ograniczała się jedynie do "wąskich kręgów arystokratycznej socjety", ale była charakterystyczna również dla "dynamicznie rozwijającego się wówczas ruchu młodzieżowego (Jugendbewegung)", którego najbardziej znaną formą były "Wędrowne ptaki".

Wykładu prof. Kucharczyka można posłuchać na YT. Jeden z jego wykładów w social mediach dotyczy antykatolicyzmu w Niemczech.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
1℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro