Reklama
Reklama

W sobotę rusza remont torowiska na ważnej poznańskiej trasie. 3 tygodnie utrudnień, także dla kierowców!

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Prace zaplanowano na ulicy Hetmańskiej.

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, rozpoczyna się remont torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Hetmańskiej. - Konieczna stała się wymiana części rozjazdu wraz ze zwrotnicami na węźle Głogowska/Hetmańska (od strony Dębca i Rataj). Jednocześnie w tym miejscu wymieniona zostanie nawierzchnia w torowisku, także na przejściu dla pieszych - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Prace mają potrwać 3 tygodnie, a w tym czasie nieczynne będzie przejście dla pieszych przez ulicę Hetmańską (przy przystankach tramwajowych), zmieniona zostanie również organizacja transportu publicznego. - Od 27 kwietnia do 17 maja tramwaje linii 1, 7 i 11 kursować będą zmienionymi trasami. Aby ułatwić przemieszczanie się uruchomiona zostanie linia tramwajowa 97 oraz autobusowa T1 - dodaje przewoźnik.

Jak pojadą tramwaje? - Tramwaje linii 1 (Franowo-Budziszyńska) i 11 (Piątkowska-Unii Lubelskiej) kursować będą trasą objazdową przez ulice 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice i Matyi. Linia 7 będzie funkcjonować na trasie z Połabskiej do Starołęki Małej, uruchomiona zostanie również linia 97 (która zastąpi dotychczasową "siódemkę" w jej zachodniej części). Tramwaje linii 97 kursować będą z pętli Ogrody ulicami Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską do węzła Głogowska/Hetmańska.

Linia autobusowa za tramwaj T1 będzie kursować od węzła Głogowska/Hetmańska ulicami Głogowską, Winklera, Kasprzaka, Hetmańską do Rolnej i dalej - Hetmańską i Głogowską do węzła Głogowska/Hetmańska. Umożliwi podróżowanie Hetmańską na odcinku czasowo pozbawionym tramwajów.

MPK wykorzysta czas, gdy tramwaje nie będą kursować odcinkiem Hetmańskiej i wyremontuje przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Kolejowej / Góreckiej. - Te prace prowadzone będą w dniach od 27 kwietnia do 5 maja. Na odcinku ok. 40 metrów wymienione zostaną szyny, usunięta zostanie dotychczasowa nawierzchnia z kostki, a w jej miejsce powstanie nowa, betonowa. W efekcie po zakończeniu remontu poruszanie się w tym rejonie stanie się dla uczestników ruchu bardziej bezpieczne i komfortowe.

Z utrudnieniami muszą się liczyć nie tyko pasażerowie komunikacji miejskiej, ale też kierowcy. - W trakcie remontu niemożliwy będzie przejazd (w obu kierunkach) w relacji Kolejowa-Górecka oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko. Utrzymany zostanie ruch na ulicy Hetmańskiej, choć jezdnia - wraz z postępem prac - może ulegać czasowym zwężeniom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro