Reklama
Reklama

Mamy wyniki wyborów w innych miejscowościach na terenie Wielkopolski. Kto wygrał?

fot. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek FB
fot. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek FB

Są dane ze wszystkich obwodów głosowania.

W Koninie prezydentem ponownie został Piotr Korytkowski (KO), który uzyskał 57,68% głosów wyborców. Nowego burmistrza ma Czarnków. Jacek Klimaszewski zebrał 51,48% głosów mieszkańców. Nową burmistrz Jarocina jest natomiast Urszula Wyremblewska-Korzyniewska, na którą zagłosowało ponad 55% mieszkańców.

W Kościanie dotychczasowy burmistrz zebrał jedynie 35,14% głosów i pożegna się ze stanowiskiem. Obejmie je natomiast Sławomir Kaczmarek z KO, który uzyskał prawie 65% głosów mieszkańców. Zmiana także w Krotoszynie. Tu nową burmistrz została Natalia Robakowska zyskując prawie 72% głosów. Dotychczasowy burmistrz zebrał ich około 28%.

W Ostrowie Wielkopolskim bez zmian. Beata Klimek pokonała kontrkandydata zyskując 58,42% głosów. Podobnie w Ostrzeszowie - obecny burmistrz uzyskał w drugiej turze 60,49% głosów. Mowa o Patryku Jędrowiaku.

W Pile prezydent została Beata Dudzińska zyskując 71% głosów wyborców. Nowy burmistrz Szamotuł to Piotr Michalak, który zebrał 53,36% głosów. W Środzie Wielkopolskiej ponownie na burmistrza wybrano Piotra Mielocha (nieco ponad 60% głosów).

Nowego burmistrza ma Śrem. Dotychczasowy włodarz przegrał z Grzegorzem Wiśniewskim, który zebrał 53,35% głosów. W Turku zwyciężył dotychczasowy burmistrz - Romuald Antosik (60,55%). W Wągrowcu nowym burmistrzem została Alicja Trytt zyskując 63,78% głosów.

W Wolsztynie dotychczasowy burmistrz przegrał w drugiej turze z Dominikiem Tomiakiem i to on będzie burmistrzem. Zebrał 53,51%. We Wrześni aktualny burmistrz o włos pokonał swojego kontrkandydata (zebrał 51,27% głosów).

Zmiana w Złotowie. Tam nowym burmistrzem będzie Jakub Pieniążkowski, który uzyskał 54,62% głosów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro