Reklama
Reklama

Niemiecki statek pasażerski w Poznaniu wywołał sensację. Zacumował blisko Ostrowa Tumskiego

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie w środę napisali do redakcji epoznan.pl Czytelnicy.

- Dzień dobry, korzystając z wysokiego poziomu Warty prom z niemiecką załogą przybył do Poznania - napisał Czytelnik Dariusz.

- Wycieczka z Niemiec na Warcie - tak brzmiała kolejna wiadomość.

Niemieckie statki na Warcie w Poznaniu zawsze budziły spore emocje. Szczególnie, że jest to rzadki widok. Podobnie było z niemieckim statkiem "Liberte", który w 2012 roku zacumował w okolicach mostu Królowej Jadwigi.

Redakcja epoznan.pl informowała w środę na łamach również o statku, który przypłynął z nietypowym załadunkiem. To dźwig, który zostanie wykorzystany do budowy Mostów Berdychowskich.

Jeszcze w ubiegłym roku redakcja epoznan.pl informowała na łamach o tym, że poziom wody w Warcie był tak niski, iż spowodował rezygnację z rejsów turystycznych statków. Kapitanowie nie chcieli ryzykować utknięcia statkiem na mieliźnie.

Teraz, gdy stan wody w Warcie znacznie podniósł się, ruszyły rejsy statkami. Jeszcze w lutym tego roku poziom wody przekroczył stan ostrzegawczy. Było o krok od alarmu. Teraz, gdy sytuacja ustabilizowała się, na Warcie znowu można zobaczyć statki.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro