Reklama

Ukradli "dmuchańca" wartego 50 tysięcy złotych. Wpadli po kilku miesiącach

fot. policja
fot. policja

Do kradzieży doszło w lipcu na terenie powiatu krotoszyńskiego.

- W nocy z 5 na 6 lipca 2023 roku doszło do kradzieży "zamku" z terenu grzybka wiejskiego w miejscowości Smoszew. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że łupem złodziei padł dmuchany "zamek" w postaci słonia o wartości około 50 tys. złotych - wyjaśnia policja.

Funkcjonariusze długo pracowali nad sprawą. W końcu wytypowali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. We wtorek 32-latek i 29-latek zostali zatrzymani. To mieszkańcy gminy Krotoszyn. - Po analizie dowodów i śladów zabezpieczonych na miejscu tego zdarzenia, jak również w oparciu o doświadczenie wynikające z prowadzenia spraw o podobnym charakterze kryminalnym, policjanci odzyskali skradzione mienie i przedstawili im zarzuty kradzieży - dodaje.

Okazało się, że sprawcy przyjechali na teren, gdzie stał dmuchany plac zabaw pod osłoną nocy ładowarką teleskopową. Skradzionego "dmuchańca" ważącego ponad 600 kilogramów przewieźli na posesję jednego z nich, a następnie przetransportowali go na teren województwa dolnośląskiego.

Mężczyźni przyznali się do kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro