Reklama

Kontrowersyjny zamek organizuje pierwsze "oblężenie". W programie pokazy strzelania z trebusza i jazda na drewnianych rumakach

fot. Marcin Walkowiak
fot. Marcin Walkowiak

Zamek w Stobnicy organizuje coraz więcej imprez dla turystów.

Zamek w Stobnicy powstaje od 9 lat na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Ma 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań. Inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania. Szacuje się, że cała inwestycja może kosztować 400 mln złotych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Choć zwykli śmiertelnicy nie mogą wejść do zamku (wciąż jest to plac budowy), jeszcze do niedawna w ogóle nie mogli pojawiać się w jego okolicy. Sytuacja zmieniła się jesienią ubiegłego roku, gdy przy zamku utworzono leśną ścieżkę edukacyjną. Żeby zobaczyć mury zamku z zewnątrz i przejść się po okolicznym terenie zielonym, trzeba kupić bilet.

Ale ścieżka edukacyjna to nie wszystko. Przy zamku organizowanych jest coraz więcej atrakcji, które mają tu przyciągnąć turystów. Jeszcze w kwietniu, konkretnie w najbliższy weekend, każdy odwiedzający dostanie sadzonkę drzewa w ramach Dnia Ziemi. Prawdziwe atrakcje czekają jednak na zwiedzających w weekend 11-12 maja. Wówczas planowane jest Pierwsze Oblężenie Stobnicy.

W programie wydarzenia są m.in. pokazy strzelania z Trebusza, Perriera, Kuszy Wałowej z prelekcją, a także wystawa machin oblężniczych, strzelnica z kuszą wałową i balistą, interaktywna strzelnica, średniowieczny plac zabaw czy średniowieczne obozowisko z ogniskiem. Będzie też można dosiąść drewnianych rumaków.

Tanio nie jest. Jeśli bilety kupimy do 28 kwietnia, za bilet normalny zapłacimy 65 złotych, a za ulgowy 50 złotych. Po 28 kwietnia jest drożej - 85 złotych będzie kosztować wejście normalne, a 65 złotych ulgowe. Bilety są dostępne online.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro