Reklama

Poseł na sejm z ramienia PiS ostro skrytykował Jacka Jaśkowiaka "Bajkopisarz, zacznie sadzić drzewa i powie, że zazielenił Poznań"

fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook

Szymon Szynkowski zareagował na post umieszczony w social mediach przez prezydenta Poznania.

Jacek Jaśkowiak opublikował na Facebooku zdjęcia, na których widać, jak robi zakupy u lokalnych sprzedawców. Zdjęcia zatytułował " Wśród ludzi nie od kilku dni, tylko od wielu lat".

Ten wpis nie spodobał się posłowi z ramienia PiS - Bajkopisarz JJ, który przez ostatnie 9 lat siedział zamknięty w swojej twierdzy w Urzędzie Miasta, jak księżniczka w zamkowej wieży, nagle wyszedł do ludzi. To dopiero musiał być szok dla Poznaniaków i dla samego Jacka! Czuję, że nasz betonowy Jacek w ostatnim tygodniu kampanii zacznie sadzić drzewa i mówić, że zazielenił Poznań - napisał na Facebooku Szymon Szynkowski.

Redakcja epoznan.pl wielokrotnie na łamach informowała o akcjach społecznych, w których brał udział Jacek Jaśkowiak. Wyjście na zakupy do lokalnych sprzedawców nie jest pierwszym w wykonaniu prezydenta Poznania. Co roku publikuje on zdjęcia z Rynku Bernardyńskiego. Co ciekawe, w 2020 roku Jacek Jaśkowiak na zakupy w to miejsce zaprosił prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Prezydent w ten sposób wspiera lokalnych producentów i sprzedawców, o czym redakcja epoznan.pl pisała tutaj.

Dodatkowo prezydent Poznania regularnie bierze udział w akcjach społecznych, które organizuje kultowa kawiarnia Kociak. W ubiegłym roku, podobnie jak reszta mieszkańców Poznania, przekazał kawiarni pluszaki dla dzieci, za co dostał lody. Prezydent również co roku wspiera akcję WOŚP, w której wystawia przedmioty lub oferuje pakiet wspólnych z nim ćwiczeń na siłowni.

Już za tydzień odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Kontrkandydat Jacka Jaśkowiaka to Zbigniew Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie jak Szymon Szynkowski, znany jest z krytykowania obecnego prezydenta na łamach Facebooka. Kiedy Jacek Jaśkowiak chciał oddać swoje miejsce w debacie publicznej pominiętemu w I turze kandydatowi na prezydenta Poznania, Zbigniew Czerwiński nazwał Jaśkowiaka "walczykiem", który rzucił swoje bokserskie rękawice.

W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się II tura wyborów, która wyłoni prezydenta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro