Reklama
Reklama

W niedzielę bieg. Czekają nas ogromne utrudnienia w ruchu!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Jak zapowiada ZDM, 14 kwietnia od godz. 8:30 do 13:30 nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu. Wszystko przez 16. PKO Poznań Półmaraton.

To nie wszystko, z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, w niedzielę już od godz. 6:00 zamknięta będzie strefa startu, czyli zachodnia jezdnia ul. Roosevelta od ronda Kaponiera do ul. Głogowskiej, ul. Bukowska od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda oraz odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga.
Ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania. Już od soboty na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga do godz. 14:00 w niedzielę obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.

Na trasie Półmaratonu nadzorowane śluzy będą umożliwiać przecięcie trasy biegu. Kolejne odcinki trasy będą otwierane stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna.

Jak zapowiedziano, dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej będzie możliwy od południa ulicami - Śniadeckich i Stolarską. Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Długiej.

Biegacze wystartują o 10.00 z okolic MTP i przebiegną ulicami Grunwaldzką, Jugosłowiańską, Taczanowskiego, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, Dolną Wildą, Piastowską, Drogą Dębińską, Strzelecką, Garbarami, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego i Roosevelta do mety, która znajdować się będzie na placu Marka na MTP. Zawodnicy mają limit czasu - 3 godziny.

Aby ułatwić poruszanie się po mieście, stworzono specjalną dynamiczną mapę. Szczegóły tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro