Reklama

W niedzielę ulice Poznania opanują biegacze. Ta dynamiczna mapa ma pomóc w poruszaniu się po mieście

fot. Materiały organizatorów
fot. Materiały organizatorów

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie kolejny raz przygotowała mapę, która ułatwi poruszanie się w tym czasie po mieście.

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, wystartuje 16. PKO Poznań Półmaraton. Uczestnicy przebiegną ulicami Poznania, co wiązać będzie się z czasowymi zmianami w organizacji ruchu. Ruch ma usprawnić dynamiczna mapa.

"Po raz trzeci aktywna mapa będzie informować, jak w czasie rzeczywistym wygląda sytuacja drogowa w Poznaniu. Kierowcy korzystali z tej specjalnej nakładki na Google Maps również w ubiegłym roku podczas półmaratonu i maratonu. W niedzielę zmotoryzowani znów będą mogli na bieżąco śledzić, którymi odcinkami dróg przebiegli już wszyscy biegacze i gdzie przywracany jest ruch na codziennych zasadach" - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Z uwagi na dynamiczny charakter biegu, nie można z wyprzedzeniem wskazać konkretnych godzin przywrócenia ruchu na poszczególnych odcinkach. To dlatego tak dużym ułatwieniem jest nakładka na mapę w serwisie Google Maps, bo pokaże zmiany w czasie rzeczywistym.

"Dzięki natychmiastowym aktualizacjom będzie można dowiedzieć się, które odcinki ulic są przejezdne. Będą one stopniowo otwierane wraz z przebiegnięciem ostatnich zawodników, gdy tylko będzie to możliwe i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa" - informują miejscy urzędnicy.

"Na całej długości trasy półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu, gdy pozwolą na to odległości pomiędzy zawodnikami. Śluzy także są zaznaczone na mapie przygotowanej przez PIM. Z pomocą nakładki na Google Maps poruszanie się po Poznaniu w trakcie 16. PKO Poznań Półmaratonu będzie łatwiejsze" - dodają.

Mapa z nakładką dostępna jest tutaj. Trasa biegu została także zgłoszona wcześniej do Google Maps i użytkownicy dowiedzą się z aplikacji o utrudnieniach, jednak nakładka przygotowana przez PIM szybciej pokaże zmiany, niż tradycyjna nawigacja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro