Reklama

Nietypowy widok na poznańskich ulicach. To wojskowe "elki"

fot. CSWL Poznań / FB
fot. CSWL Poznań / FB

W Poznaniu żołnierze przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy kat. C.

Właśnie w stolicy Wielkopolski przy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych powstał nowy ośrodek szkolenia kierowców. Jak mówi nam ppor. Aneta Kurowska, oficer prasowy CSWL w Poznaniu, to drugi taki ośrodek w Polsce. Wcześniej kurs na prawo jazdy kategorii C oraz C+E żołnierze mogli robić jedynie w Grudziądzu. W Poznaniu to już druga edycja kursu. W tej po raz pierwszy biorą udział również kobiety.

"Pierwsze dni kursu to teoria, później przychodzi czas na plac manewrowy, a dopiero po tym nasze auta z charakterystyczną "elką" mogą pojawić się na ulicach miasta" - mówi ppor. Kurowska. "Teraz przyszedł czas na zdanie państwowego egzaminu na prawo jazdy kat. C. Trzymamy kciuki za całą ekipę drugiej edycji kursu" - dodaje. Jak przekazuje egzamin już za kilka dni w poznańskim WORD. Dokładnej daty rzeczniczka nie zdradza, by "nie zapeszyć".

Jak się okazuje w polskim wojsku specjalistów z prawem jazdy C i C+E wciąż jest za mało. "Wojsko się rozrasta, kupuje nowe pojazdy, do tego wśród samych żołnierzy mamy sporą rotację"- mówił kilka miesięcy temu w rozmowie z portalem Polska Zbrojna st. chor. sztab. Seweryn Stańczak z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - kierownik nowo otwartej placówki.

W poznańskim kursie uczestniczą żołnierze z różnych stron Polski.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro