Reklama

Ponad 10 tysięcy osób wybiegnie na poznańskie ulice. Część z nich dla Michaliny!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

16. PKO Poznań Półmaraton już w niedzielę.

Już kilka dni temu na ulicach pojawiły się już tablice informujące o niedzielnym biegu. To oznacza, że przygotowania do 16. PKO Poznań Półmaratonu są na ostatniej prostej. Do poznańskiej imprezy zaplanowanej na najbliższą niedzielę szykuje się ponad 10 tys. osób.

"Bardzo nas cieszy fakt, że poznański Półmaraton jest jednym z najszybszych w Polsce i tej części Europy. Dla nas również bardzo ważne jest coraz liczniejsze grono startujących. Mam nadzieję, że w niedzielę dopiszą także wspaniali poznańscy kibice, których chwalą nie tylko miejscowi biegacze, ale także wielu przyjezdnych" - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 16. PKO Poznań Półmaratonu.

Jak co roku imprezie towarzyszą akcje charytatywne. Sponsor tytularny półmaratonu, PKO Bank Polski zachęca w tym roku do wsparcia akcji "Biegnę dla Michaliny". "Dziewczynka choruje na wrodzoną wiotkość mięśni, rodzaj miopatii. Ma też m.in. stopy końsko-szpotawe, przykurcze stawowe, autyzm i podatna jest na nawracające infekcje z powodu zalegania wydzieliny w płucach i oskrzelach. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego fotelika oraz terapii. Jest podopieczną Fundacji Niesiemy Nadzieję. Biegacze chętni wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią na koszulki specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Michaliny. Organizator inicjatywy Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji "biegnę dla..." będzie można odebrać w biurze zawodów w piątek i sobotę 12-13 kwietnia od. 10.00 do 20.00" - informował kilka dni temu Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Start biegu zaplanowano na godzinę 10:00 z ul. Grunwaldzkiej przy terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z uwagi na bieg, w niedzielę od rana należy liczyć się ze zmianami w kursowaniu tramwajów i autobusów oraz inną organizacją ruchu. Utrudnienia mają potrwać maksymalnie do godziny 14:00. Pisaliśmy o nich tutaj i będziemy jeszcze przypominać.

Osoby, które będą miały pytania związane z przemieszczaniem się po Poznaniu w trakcie Półmaratonu, mogą skorzystać ze specjalnej infolinii. Numer 502 62 438 będzie działał od czwartku do niedzieli (11-14 kwietnia) w godzinach:

12.04.2024 (piątek) w godz. 16:00 - 23:00
13.04.2024 (sobota) w godz. 10:00 - 23:00
14.04.2024 (niedziela) w godz. 7.00 - 13.00


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro