Reklama
Reklama

PKO Poznań Półmaraton już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu!

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

W tym roku impreza odbywa się 14 kwietnia.

Utrudnienia pojawią się na trasie biegu w godzinach 8.30 - 14.30, ale ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Roosevelta do skrzyżowania ulic Szylinga / Matejki zamknięta będzie od godziny 6.00. - Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie Półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. Zwracamy jednak uwagę, że w momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez śluzy będzie niemożliwy - wyjaśniają organizatorzy imprezy. - Poszczególne odcinki trasy będą stopniowo otwierane wraz z przebiegnięciem ostatnich zawodników. Przywrócenie ruchu ostatniego odcinka trasy przewidywane jest około godziny 13:30 - dodają.

Biegacze wystartują o 10.00 z okolic MTP i przebiegną ulicami Grunwaldzką, Jugosłowiańską, Taczanowskiego, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, Dolną Wildą, Piastowską, Drogą Dębińską, Strzelecką, Garbarami, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego i Roosevelta do mety, która znajdować się będzie na placu Marka na MTP. Zawodnicy mają limit czasu - 3 godziny.

Z utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej. - Zmiany w transporcie publicznym wprowadzane będą stopniowo - na niektórych liniach od pierwszych kursów, na innych w zależności od przebiegu imprezy. Po przebiegnięciu ostatniego biegacza/biegaczki przez poszczególne skrzyżowania, tramwaje i autobusy, stopniowo powracać będą na swoje stałe trasy - podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

Szczegóły dla pasażerów dostępne są TUTAJ. Szczegóły dla kierowców można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro